24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 12:07 Bu haber 438 kez okundu
 
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler günü, Serik'te düzenlenen törenle kutlandı.
GÜNDEM Haberi
24 Kasım Öğretmenler Günü  KutlandıSerik'te Öğretmenler Günü programı Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunma programı ile başladı. Çelenk sunma törenine Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aytekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, protokol üyeleri, öğretmenler ve davetliler katıldı. Çelenk sunma programının ardından Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki programa geçildi.

Buradaki törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz yaptı. Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü'nün kutlandığını söyleyen Ekiz, " Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz, öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin açık fikirli, üretken, sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir

İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan, öğretmen sayesinde ahlakı, maneviyatı, bilgiyi, beceriyi ve medeniyeti öğrenebilir. Yarınların daha aydınlık olması, muasır medeniyetin üstüne çıkma hızımız eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakârca çalışan öğretmenlerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Yüce Kitabımız Kur'an “Oku!” emri ile başlamıştır. Yine “Hiç bilenler ile bilmeyenler bir olur mu?” ayetini bilmeyenimiz yok gibidir. İnsanlığın en kıymetli öğretmeni olan Sevgili Peygamberimizin “İlim öğrenmek, kadın-erkek her Müslümana farzdır.” sözleri öğrenmenin, Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözü de öğretmenin değerini ifade etmektedir. Bundan dolayıdır ki biz öğretmenler, üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinci ile hareket etmeli, öğrencilerimize örnek olduğumuzu hiç unutmadan mesleğimizi en güzel şekilde yerine getirmeye gayret etmeliyiz" dedi.

Konuşmanın ardından Mesleğe yeni başlayan 12 aday öğretmen yemin etti. Serikli öğretmenlerden oluşan folklor ekibinin gösterisinin ardından Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler arasında düzenlenen Satranç ve Tenis müsabakası ile öğrenciler için düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, , Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı