Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 13:45 Bu haber 5358 kez okundu
 
3 Aylık Bebek Donarak mı Öldü?
İlçemiz Orta Mahalle’de yaşayan A. K. adlı kadın, kirada oturduğu evde 3 aylık bebeğin donarak yaşamını yitirdiğini iddia etti.
ASAYİŞ Haberi
3 Aylık Bebek Donarak mı Öldü?

İlçemiz Orta Mahalle’de yaşayan A. K. adlı kadın, kirada oturduğu evde 3 aylık bebeğinin donarak yaşamını yitirdiğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre, olay pazartesi günü Orta Mahalle’de meydana geldi. Serik’te yalnız yaşayan A. K., sabaha karşı bebeğinin öldüğünü fark etti. Minik bebeği Reyhan’ın cenazesini kucağına alan anne, sabah saat 08.00 sıralarında komşusunun kapısını çalarak yardım istedi. 

Bunun üzerine durumun komşusu tarafından polis ve 112 acil yardım ekiplerine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri bebeğin öldüğünü belirledi.

Olayın ardından minik Reyhan’ın cenazesi yapılan ilk otopsinin ardından savcılık talimatı ile kesin ölüm sebebinin tespiti için Antalya adli tıp kurumuna gönderilirken, anne A. K., polis tarafından gözaltına alındı.

Reyhan’ın cenazesi, otopsinin ardından Serik’te toprağa verildi. Gözaltına alınan anne ise, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. 

Polis konuyla ilgili araştırmasını sürdürürken, olayın ihmal ve şüpheli ölüm olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan A. K., kendisinin bir kaza geçirdiğini, kazadan sonra Antalya’da bir hastanede tedavi olduğunu, tedavinin ardından da gece yarısı evine döndüğünü söyledi.

Kirada oturduğunu ev sahibi O. A.nın ise evin elektrik saatini söktüğünü belirten K., evinde elektrik olmadığı için 2 gün boyunca çocuğunu ısıtmak için bir arkadaşının evinde kaldığını, daha fazla kalmasını istemedikleri içinde kendi evine döndüğünü ifade etti. K. şöyle konuştu:

“3 gün boyunca çocuğumu battaniye ile ısıttım”

“3 gün boyunca çocuğumu battaniyenin içerisine sararak ve vücudumla ısındırmaya çalıştım. Dördüncü günün akşamı saat 03.00 sıralarında mamasını verdim. Güzel uyusun, kendisine bir zarar gelmesin diye yatağına yatırdım. Sıcak olacak şekilde üzerini örttüm. Sabaha doğru mamasını verirken her tarafı mosmor, kafası donmuş şekilde vücudu soğuktan sertleşmişti. Vücudu bildiğiniz kaya gibiydi. Hiçbir kalp atışı, yaşam belirtisi yoktu.”

Sonrasında komşusunun evine koştuğunu anlatan K., aradan 4 saat geçtiğini, olayı haber alan polislerin eve geldiğini, gerekli incelemenin ardından bebeğinin otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini, otopsinin ardından da Serik Merkez Mezarlığı’na defnedildiğini söyledi.

Cezaları neyse çekmelerini istiyorum. Bu bensem bile çekmesini istiyorum.”

Kızının yaşamına izin vermediklerine dikkati çeken K., “Böyle kişilerin yaşamasını istemiyorum. Ölmesini istiyorum. Cezaları neyse çekmelerini istiyorum. Bu bensem bile çekmesini istiyorum” diyerek sitemini dile getirdi.

Kendi evinde hiçbir beyaz eşyası olmadığını, bir arkadaşından ısıtıcı aldığını ve çocuğunu bununla ısıtmak istediğini, ancak 500 lira elektrik parası gelince ısıtıcıyı arkadaşına geri iade ettiğini, elektrik borcunu da ödediğini belirten K., sonrasında ise sadece evinde bulunan klimayı evinin soğuğunu kırmak amacıyla kullandığını, bu kez de elektrik faturasının 800 lira gelince başkalarının elektriğinin kendisine geldiğini düşündüğünü ifade etti.

Elektrik parası çok gelince ev sahibine ödeyemeyeceğini söylediğini belirten K., “Şu anda param yok dedim. Adam ağza alınmayacak kelimeler konuştu. Kendisini şikayet etmem halinde beni tehdit ederek borcumu ödememi istedi. Ben de bunun üzerine evimdeki aynayı kırdım. Elim şu anda kırık” diyerek konuştu.

Sağlık ekipleri eve geldiklerinde çocuğuna kalp masajı yaptıklarını söyleyen Karademir, Üzerinden 4 saat geçtiğini, bebeğinin soğuktan ölmüş olduğunu söylediklerini, ancak otopsiden çıkacak rapora göre ölüm sebebinin belli olacağını anlattı. K., “Ben çocuğumun kılına bile zarar veremem. Benden kan, saç ve tırnak örnekleri alındı. Şu anda otopsiden gelecek sonucu bekliyoruz” dedi.

24 yaşındaki K., aslen Rizeli olduğunu, anne ve babasını küçük yaşta kaybetmesi üzerine yetiştirme yurdunda büyüdüğünü, 19 yaşında koşucu olduğu için devlet memurluğuna atandığını, halen Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştığını ve eşinden boşanarak ayrı yaşadığını söyledi.

“Sökmedim, aboneyi iptal ettirdim”

 

Ev Sahibi O. A., kiracısı A. K.’in kendisi hakkındaki iddialarla ilgili olarak, “Saati sökmedim, aboneyi iptal ettirdim” dedi.

Kiracısı A. K.’in kendisi hakkındaki iddialarla ilgili olarak, ev sahibi O. A. ile yapılan telefon görüşmesinde, “Kesinlikle benim elektrik saatini söktüğüm doğru değildir. Böyle bir şey yoktur. Kiracım her ay gelen 500-600 liralık elektrik faturasını ödeyemediği için Akdeniz Elektrik tarafından saat mühürlenerek, elektrik kesilmiştir. Ben sürekli olarak kendisine borcunu ödemesi konusunda uyarırdım. Hatta kendisinden kira bile almıyordum. En son olaydan sonra iki gün önce Akdeniz Elektrik’e giderek dilekçe verdim ve elektrik aboneliğini iptal ettirdim” dedi.

A. K. evinde yaptığı açıklamada ise, “Ev sahibimle görüştüm. A. biz o saati sökmeseydik sen kullanmaya devam edecektin” diyerek söyledi.

Elektiğimi borcumdan dolayı tedaşçılar kestiler. Sonra ev sahibi aboneliği iptal ettirdiği için evde elektrik yok. Bende dahil kim suçlu ise cezasını çeksin” dedi.

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfında Hizmetli olarak görev yapmakta olan A.K. ile ilgili basında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılması hâsıl olmuştur.

Adı geçen kişinin, Devlet Memuru olarak ilk ataması 12.06.2015 tarihinde yapılmıştır. 15.08.2018 tarihinde Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne naklen atanmıştır. 06.11.2018 tarihinde doğum yapmıştır. 25.02.2019 tarihinde sabah saatlerinde bebeğinin şüpheli ölümü üzerine Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadesi alınmıştır. Otopsi yapılmak üzere bebek adli tıpa gönderilmiştir. Adli tıp raporu henüz çıkmamıştır. Kişi Şubat 2019 Maaş Bordrosuna göre 2988 TL maaş almakta olup, maaşında herhangi bir icra kesintisi bulunmamaktadır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: 3, Aylık, Bebek, Donarak, mı, Öldü?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı