Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola Devam
Haber
26 Eylül 2020 - Cumartesi 12:04 Bu haber 1301 kez okundu
 
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola Devam
Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi cuma günü Serik DSİ Park’ta yapıldı. Ak Parti delegesi tek liste olarak seçime giren Hasan Yıldırım ve ekibine 3 yıllık onay verdi.
SAĞLIK Haberi
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  DevamKongreye Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ak Parti MKYK üyesi Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Parti MKYK üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Tuba Vural Çokal, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, belediye başkanları, ilçe başkanları, siyasi partilerin Serik ilçe başkanları, STK başkanları, partililer ve delegeler katıldılar.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında kongrenin açılış konuşmasını Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında; “Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sözleri ve kararlılığı ile milletimizin iradesi doğrultusunda 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Ak Partimizin bir parçası, bir neferi olmanın haklı gururuyla sizleri selamlıyorum. Onay vermeniz halinde partimizi daha yukarılara taşımak için hep beraber çalışacağız. Dünya mazlumlarının, ezilenlerin umudu, Ak Partimizin Genel Başkanı, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a layık olabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ve inandığımız bu yolda bıkmadan, yorulmadan, korkmadan, kararlı bir şekilde yürüyeceğimizi buradan ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Konuşmasında göreve geldiklerinden bu yana birçok hizmeti hep birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan; “Bundan sonra da yapacağımız pek çok hizmetler olduğunu biliyoruz onlar da hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ben ilçe belediye başkanı olarak sizlerin adına Sayın cumhurbaşkanıma Serik’ten selam ve saygılarımı gönderiyorum. Serik ilçe kongremizin ilçemize ve Antalya müze hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Serik’e Övgü

Milletvekilleri ve İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın konuşmalarından sonra son olarak kürsüye AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir konuşmasını yapmak üzere davet edildi. 

Serik yolunda Isparta ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü ifade eden Genel Başkan Erkan Kandemir; “Kendilerine efendim dedim biz bugün nasip olursa önce Serik'te olacağız sonra Muratpaşa'da olacağız dedim. Tabii Cumhurbaşkanımız Serik deyince hemen durdu, ‘Hemşerilerime selam söyle biz orayı seviyoruz ve belediye başkanımız başta olmak üzere tüm teşkilatın yaptığı çalışmaları yakından takip ediyorum çok iyi işler yapıldığına inanıyorum. Bizim anlam dünyamızın birebir örtüştüğü gönlümüzün aynı aktığı aklımızın aynı çalıştığı bir ilçedir burası. Hemşerilerimiz Türkiye'nin birçok ilçesinde bizi çok iyi anlarlar ama Serikliler en iyi anlayanlardır’ dedi Genel Başkanımız. Ben de bugün burada heyecanı görünce buna bir kez daha şahitlik etmiş oldum.

 

İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz

Bizler ideallerine hayallerine yaslanmış bir ekibiz.  Bizler bu ülkede çok şey başardık ve kendi yolumuzu kendimiz inşa ettik. Eğer yürüdüğünüz yol çok konforlu ise kaybolmuşsunuz demektir biz buna inanıyoruz. AK Parti dün, ‘Şu yoldan yürüyeceksiniz’ diye tarif edilen bu ülkeye ‘Hayır gerekirse kendi yolumuzu kendimiz çizeriz ve kendimize yeni yollar açarız’ diyen bir siyasal harekettir. İşte bunun için ‘iman varsa imkan da vardır’ diyor Cumhurbaşkanımız. Onun için biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

 

Hakkın, hukukun yanında duracağız’ diye haykıran liderin arkasında siyaset yapmak...

“Bizden bulunduğu makam ve mevkileri emanet gözüyle bakan insanlarız bunu da Cumhurbaşkanımızdan öğreniyoruz. Milletine asla yalan söylememiş, milletin aleyhine olacak hiçbir meselenin içinde olmamış bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz. İki gün önce Birleşmiş Milletler kürsüsünden tüm dünyaya bir kere daha hiçbir dengeye yaslanmadan, ‘Hakkın, hukukun yanında duracağız’ diye haykıran ‘bütün insanlar eşittir’ diyerek gücün güçlünün yanında değil hakkın haklının yanında duran liderlik nasıl olurmuş onun manifestosunu adeta ilan eden liderin arkasında siyaset yapmak bir ağırlık yükler omuzlarımıza. Haktan yana taraf olan hukukun ardından giden daha adil bir dünya özlemi ile yeryüzündeki vesayete kafa tutan bu kadroları hayırla yad edilecekler bir gün kuşkusuz.

 

Erdoğan'ın yanında aslanlar gibi mücadele edeceğiz.

Yeni bir siyaset dili inşa ediyoruz sıradan bir siyasi mücadele yaptığımızı asla düşünmeyelim. Biliyoruz kötülükleri yok edemeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz onun için el ele vereceğiz Gönül gönüle vereceğiz Birbirimize sahip çıkacağız ülkemize sahip çıkacağız tarihin bu en keskin dönemecinde omuzlarımıza bırakılmış bu sorumluluğun gereğini yapıp Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında aslanlar gibi mücadele edeceğiz.”

 

Konuşmalardan sonra ise seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 3 yıllığına göreve gelen 30 yönetim kurulu üyesi ve 31 il delegesi seçildi.

 

Hasan Yıldırım başkanlığındaki Ak Parti Serik İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Abdullah Ali Ulutaş, Abdurrahim Umutlu, Abdulkadir Büyükkurt, Ali Ay, Alper Gönül, Ecir Akıl, Ecir Oğuz Alkan, Emin Okudan,Funda Karakaya, Halil Deligöz, Hasan Öztürk, Mehmet Koca, Muhittin Çağlar, Mustafa Kaya, Nida Gökoğlu, Osman Er, Osman Kozan, Songül Doğan, Ümit Ünal, Yavuz Selim Kısıkkaya, Cevriye Yıldız, Abdullah Kızılkaya, Havvana Demir, Mehmet Anıl, Mücahit Mindiloğlu, Zühra Korkmaz, Sinan Buharalı, Ali Aksu, Mehmet Avcı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ak, Parti, Kongresi, Yapıldı, Yıldırım’la, Yeniden, Yola, , Devam,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Ak Parti Kongresi Yapıldı Yıldırım’la Yeniden Yola  Devam
Yorumlar
Haber Yazılımı