Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 19:10 Bu haber 3422 kez okundu
 
Ak Parti Serik İlçe Başkanı İstifa Etti
AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Ak Parti Serik İlçe Başkanı İstifa Etti

Kozan, yayınladığı yazılı basın açıklamasında,

“Kıymetli gönüldaşlarım, hemşerilerim,

2013 Yılı Kasım ayında vekaleten üstlendiğim, sonrasında Genel Merkezimizce asaleten atandığım, devamında 2014 yılında 5. ve 2017 yılında 6. Olağan Kongrelerinde Genel Merkezimiz takdiri ve kıymetli delegelerimiz onayıyla yaklaşık 6 yıldır Ak Parti Serik İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm.

Görevde olduğum dönemde, 2 Belediye, 4 milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi, 1 referandum ve aynı dönemde 15 Temmuz hain darbe girişimi dönemini yaşadık.

Bu seçimlerde, sayın Bakanımız, il başkanlarımız, milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız ve teşkilatımızla 66 mahallemizde önemli çalışmalar yaptık, yapmaya gayret ettik.

Maddi manevi birçok fedakarlıkları yaptığımız, yaptığım, eksiğiyle fazlasıyla önemli bir dönemi geride bıraktık.

Önümüzde, 2023 hedeflerine doğru her kongrede olduğu gibi partimizin 7. Olağan Kongre yenilenme dönemi var. Şahsım adına Özellikle sağlıkla ilgili sebeplerim ve işlerimin aksaklığı nedenleriyle kongre sürecimizin başladığı ekim ayı öncesinde, yaklaşık 6 yıldır onurla yürüttüğüm ilçe Başkanlığı görevimden istifaen ayrılıyorum.

Bu görevde, hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımıza, İl Başkanlarımıza, milletvekillerimize, başkanlarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarıma, kadın ve gençlik kolları başkanlarımızla yönetimlerimize, tüm gönüldaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Her zaman neferi olmaktan onur duyduğum Ak Parti'nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda olacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Ayrıca, Zaman zaman siyasetin olağan akışı içerisinde eğer kalp kırmışsam haklarını helal etmelerini diler, saygılar sunarım” dedi.

Kozan, 2013 yılından bu yana bu görevi yürütüyordu.

Kozan’dan boşalan göreve 7. olağan kongre dönemine kadar önümüzdeki günlerde genel merkezden görevlendirme yapılacağı bildirildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ak, Parti, Serik, İlçe, Başkanı, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı