AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
Haber
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 15:26 Bu haber 3334 kez okundu
 
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, her dönem olduğu gibi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da dolu dolu bir programla öğrencilerini geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nden oluşan Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nın her bölümünde hedef en iyisi olmak ve önce ilçemizi sonra ilimizi en iyi şekilde temsil etmek adına temiz çevre temiz toplum projesi ile elektriğini kendisi üretetecek.
EĞİTİM Haberi
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYORAkdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, her dönem olduğu gibi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da dolu dolu bir programla öğrencilerini geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nden oluşan Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nın her bölümünde hedef en iyisi olmak ve önce ilçemizi sonra ilimizi en iyi şekilde temsil etmek adına temiz çevre temiz toplum projesi ile elektriğini kendisi üretetecek.

2020-2021 eğitim-öğretim yılını değerlendirerek hedeflerini anlatan Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Başkanı Necmettin Çalık şunları söyledi:

“İnsan ve doğa dostu enerji kaynaklarının yaygınlaşması lazım. Herkes enerji tasarrufunun önemi, kaynakların verimli kullanılması gerektiği, temiz ya da yeşil enerjiye geçilmesinin yararları konusunda hem fikir. Öncelikle yarının insanlarının yenilenebilir enerji kaynaklarını daha iyi tanıması, anlaması ve kullanması konusunda eğitilmesinin doğrudan yatırımlar kadar önemli olduğunu düşünüyoruz.      

Öğrencilerimize İngilizce, matematik, fen gibi dersleri çok iyi öğretiyoruz, onlara spor ve sanat alanında çok iyi imkânlar ve fırsatlar sunuyoruz. Onlar da girdikleri sınavlardan,katıldıkları yarışma ve müsabakalardan çok iyi sonuçlar elde ediyorlar. Ancak, tüm bu akademik başarı ve becerilerden de önemlisi onlara şöyle bir anlayış kazandırmak istiyoruz. İnsanlar, her türlü ilişkilerinde, üretim ve tüketim davranışlarında insana ve doğaya dost bir davranış içinde olmalıdırlar. Öğrencilerimize bu tutum ve davranışları kazandırabilmek için her türlü eğitsel faaliyetin yanı sıra onlara sunduğumuz yaşam alanlarında da bu anlayışın, bu felsefenin yansımalarını görmelerini, fark etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

 Biz okulumuzda her şeyden önce öğrencilerimize temiz, yeşil enerji ile ihtiyacını karşılayan bir okulda okuma şansı vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu okulun öğrencileri burada kullanılan teknolojileri görüp tanıyacaklar, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı hakkında bilinçlenecekler ve yarın kendi yaşantılarında, iş hayatlarında hatta kendi evleri ve işyerlerinde bunları kullanıyor olacaklar. Bu projenin en büyük kazanımı da bu olacak.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: AKDENİZ, YÜKSELİŞ, KOLEJİ, ELEKTRİĞİNİ, KENDİSİ, ÜRETİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı