Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 11:40 Bu haber 516 kez okundu
 
AKEV ÜNİVERSİTESİ HAİN SALDIRIYI KINADI
Antalya’da Özel Antalya AKEV Üniversitesi düzenlendiği “Mehmetçiğe Saygı” programı ile İdlib’te yapılan hain saldırıyı kınadı.
YAŞAM Haberi
AKEV ÜNİVERSİTESİ HAİN SALDIRIYI KINADIİlçemiz Kadriye Mahallesi’ndeki Özel Antalya AKEV Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, Serik İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ayhan Aktürk, Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda önce Kur’an Tilaveti okundu. Öğrenciler adına Onur Ünal isimli öğrenci bir konuşma yaptı.

Programın açılışında konuşan Rektör Akgül, Askeri okullarda çok sayıda askeri öğrencisi olduğunu ifade ederken, en büyük yaralarının kaybedilen şehitler olduğuna dikkati çekti. Tahammül edilemeyecek durumlara geldiklerini belirten Akgül, “Ne mutlu ki biz vatanımız için ne yapmamız gerekiyorsa hazırız. Vatanını seven toprağın evlatlarıyız” diyerek konuştu.

Serik İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ayhan Aktürk ise konuşmasında duygularını, “Yaklaşık bir haftadır sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Devletimizin durumu ortada. Türk Silahlı Kuvvetleri en iyi şekilde mücadelesini ortaya koyuyor. Koymaya da devam edecek. Bundan önce nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da sizlerin de desteği ile devam edeceğiz. Bir haftadır şehitlerimiz geliyor. 4-5 gündür bizlerde Serik İlçe Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımız karakola gelerek bizim yapabileceğimiz bir şey var mı diyorlar. 34 şehidimizin olduğu gün gece Serikli gençler karakola gelerek, ellerin de av tüfekleri ile bizimde gitmemiz gereken yer varsa gidelim. 65 yaşındaki Nazmi amcamın da böyle talebi bizi onurlandırdı” diyerek aktardı.

Program sonunda katılımcılara topluca Mehmetçik Yemini yaptırıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: AKEV, ÜNİVERSİTESİ, HAİN, SALDIRIYI, KINADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AKEV ÜNİVERSİTESİ HAİN SALDIRIYI KINADI
AKEV ÜNİVERSİTESİ HAİN SALDIRIYI KINADI
AKEV ÜNİVERSİTESİ HAİN SALDIRIYI KINADI
Yorumlar
Haber Yazılımı