Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 12:19 Bu haber 1212 kez okundu
 
Ankara'dan Antalyalı çiftçiye destek
Türkiye Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, esnaf ve tarım dünyasının temsilcileriyle görüşme yapmak için Antalya'ya geldi. Genel Müdür Necmettin Erkan beraberindeki Antalya Ticaret İl Müdürü Mesut İlter, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Pazarçılar Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz'u ziyaret etti.
TARIM Haberi
Ankara'dan Antalyalı çiftçiye destekBaşkan Mustafa Yavuz makamında ağırladığı Genel Müdür Necmettin Erkan ve beraberindeki heyete Antbirlik hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Necmettin Erkan Ankara'da kooperatifçilik fuarına damga vuran zeytinyağ projesi için Başkan Yavuz'u tebrik ederken, Antalyalı çiftçilere gerekli desteği vereceklerini belirtti.

 

Antbirlik gibi üst birliklerin tarımın ve çiftçinin kalkınması için önemine vurgu yapan Erkan, “Antalya'da çiftçinin ürünlerini dünyaya açılması için Antbirlik'in varlığı büyük bir şans. Bizlerinde desteği ile Antbirlik son yıllarda büyük atılımlar yaptı. Dikkatle takip ediyoruz. Zeytinyağı üretimine girdi ve bu bizi bölgenin zeytin üreticileri yönünden çok mutlu etti. Antbirlik zeytinyağı piyasasında marka olma yolunda ilerliyor” dedi.

 

Başkan Mustafa Yavuz, katıldıkları Ankara'daki kooperatifçiler fuarında çok olumlu tepkiler topladıklarını belirtirken, “Bu fırsatı bize tanıyan gerek Ticaret Bakanlığı’na gerekse de Kooperatifçilik Genel Müdürlüğüne teşekkür ederim. Orada yakaladığımız fırsatla önemli iş bağlantılar yaptık. Zeytinyağlılarımızın kalitesini, aromasını, lezzetini Türkiye'ye tattırma şansı yakaladık. Ürünümüze talep, bizi umutlandırdı” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ankara'dan, Antalyalı, çiftçiye, destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ankara'dan Antalyalı çiftçiye destek
Ankara'dan Antalyalı çiftçiye destek
Ankara'dan Antalyalı çiftçiye destek
Yorumlar
Haber Yazılımı