Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 16:14 Bu haber 900 kez okundu
 
Anneler Gününde Duygusal Anlar
Serik ilçesinde anneler günü nedeniyle Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu ve görevlendirdiği kurum amirleri Serik’te 100 yaş üzeri anneler ile şehit annelerini ziyaret ettiler.
GÜNDEM Haberi
Anneler Gününde Duygusal AnlarSerik ilçesinde Kaymakam Kurdoğlu gün içerisinde ilk ziyaretini 27 Eylül 2019 tarihinde motosiklet kazası sonucu yaşamlarını yitiren Ayşe ve Okay Kurnaz kardeşlerin annesi Emine Kurnaz’ı Boğazkent mahallesinde bulunan evinde ziyaret etti.

Kendine ait 2 göz evde tek başına yaşayan Emine Kurnaz, kazada kaybettiği çocuklarından Ayşe’nin organlarını bağışlayarak 5 hastaya umut olmuştu. Kurnaz ayrıca eşini de evlatlarını kaybetmeden 40 gün önce kalp krizi sonucu kaybetmişti.

Ziyarette Kurnaz’a çiçek ve çeşitli hediyeler takdim eden Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Kurnaz’a bir sürpriz yaparak, Ayşe Kurnaz’ı kalbinin verdiği İstanbul’da ikamet eden Ayşe Gültekin’i telefon ile arayarak Emine Kurnaz ile görüştürdü.

 

- Artık benim çocuklarım yok. Siz benim evladım olun

Görüşme sırasında duygulu anlar yaşayan Kurnaz, telefonda “Benim çocuklarım benim yanıma gelemiyor, ben çocuklarımın yanına gittim ama ne mutlu bana ki oralardan beni hatırlayıp beni aradığınız için sağolun. Çok mutlu oldun bugün bu kadar kişi beni yalnız bırakmadığı için gönderdiğin hediye için de teşekkür ederim. Artık benim çocuklarım yok. Siz benim evladım olun, kardeşim olun. Ben çok gelmek istiyorum ama şimdi gelemem belki kışın mutlaka gelip sizleri ziyaret edeceğim. Sağ olun bugün kızımın organlarını alan herkes aradı.” diyerek konuştu.

 

-Çok zor karar verdim ama iyiki de vermişim

Kaymakam ve beraberindekilere o gün organ bağışı kararını vermenin çok güç olduğunu anlatan Kurnaz, “Çok zor karar verdim ama iyiki de vermişim. Bu kişilerin benim duamdan başka bir ihtiyaçları yok. O çocukların anneye ihtiyaçları var.” dedi.

Organ bağışladığı kişilerden sadece 2 tanesini tanımadığını dile getiren Kurnaz, “Göz korneasını alan Bursa da 23 yaşlarında bir genç kızmış birde karaciğerini alan kişide Denizli’de imiş sadece onları tanımıyorum. Diğerlerini tanıyorum sağ olsunlar hepsi aradılar.”

 

-Kızımın düğününü yapamadım ama onun düğününde yanında olacaktım ama olmadı

Karaciğerinin bir parçasını Urfa’da 3 yaşındaki Ayşe’ye verdiklerini belirten Kurnaz, “O rahmetli kızımın adıydı. Ben kendi kızımı gelin edememiştim ama inşallah onun düğününün olduğu gün gidip o mutluluğu onda da tatarım demiştim ama olmadı maalesef küçük Ayşe başka rahatsızlığı nedeniyle yaşama tutunamadı.”

 

-Anneler gününde İstanbul’dan çiçek gönderdi

Evlatlarını kaybetmenin üzüntüsü içerisinde ilk anneler gününde kendisinin ziyaret edilmesine çok duygulanan Emine Kurnaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün çocuklarımı kaybettiğim ilk anneler günü organlarını bağışladığımız kişiler sağ olsunlar. Trabzon’dan böbreğinin birini alan, Van’dan böbreğinin diğerini alan çocuklar aradı. İstanbul’dan kalbini alan Ayşe Gültekin, hediye olarak çiçek göndermiş. Şu anda 6 tane evladım var. 3 ü ile sürekli görüşüyorum.” dedi

Kurnaz ayrıca, Anneler günü için gönderilen çiçeğin üzerinde “Yanınızda olmak isterdim. İnşallah en kısa zamanda görüşmek üzere Anneler gününüz kutlu olsun.” Yazdığını ve çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında Kaymakam Kurdoğlu’na İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü, İlçe Nüfus Müdürü ve Sosyal Yardımlaşma Müdürü eşlik etti.

 

-100 yaş üzeri ve Şehit anneleri de ziyaret edildi

Öte yandan Serik Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen kurum amirleri eşliğindeki heyetler Serik’te yaşayan 100 yaş üzeri 8 anne ile 18 şehit annesini de ziyaret ettiler.

İlçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer ve beraberindeki heyet Boğazkent mahallesinde ikamet eden Diyarbakır ili Hani ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Piyade Teğmen Hakan Kabil’in annesi Leman Akpınar’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında anne Akpınar, “Tüm şehit annelerinin anneler gününü kutlarım. Allah’tan sabır diliyorum.” diyerek konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Anneler, Gününde, Duygusal, Anlar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Anneler Gününde Duygusal Anlar
Anneler Gününde Duygusal Anlar
Anneler Gününde Duygusal Anlar
Anneler Gününde Duygusal Anlar
Yorumlar
Haber Yazılımı