Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyor
Haber
20 Mayıs 2021 - Perşembe 14:42 Bu haber 3956 kez okundu
 
Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyor
YAŞAM Haberi
Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyorSerik ilçesinde aile arasında çıkan tartışma sonrasında evden kovulan 4 kişilik aile eşyalarla birlikte sokakta kalınca parkta yaşamaya başladı.

İlçemiz Belek mahallesinde aile arasında yaşanan tartışmanın ardından mahkemelik olan aile uzaklaştırma cezası alınca eşyalarıyla sokakta kaldı.

Annesi ve Kardeşi ile yaşadıkları problem nedeniyle eşi, 4 ve 7 yaşındaki çocukları ile birlikte evlerinden kovulan aile çareyi parkta kalmakta buldu. Kalacak yeri olmayan aile eşyaları ile birlikte Turizm caddesi üzerinde bulunan ve 5 yıldızlı otelin yanındaki Atatürk parkında yaşamaya başladı.

Konuyla ilgili bilgi veren aile reisi Turgut Ateş (32), “Abim bizimle birlikte evimizde kalmaya başladı. Eşim kendisine sahip çıktı. Her şeyi ile ilgilendi. Bir süre sonra da aralarında kavga çıktı. Sonrasında kardeşim eşime bağırmaya hakaret etmeye başladı. Daha sonra kendisi ile kavga ettik. Polis geldi. Hakkımızda uzaklaştırma kararı aldırdılar. Eşyalarımla birlikte bizi sokağa attılar. Bizde ailemle birlikte parkta yaşamaya başladık. Bize kimse sahip çıkmadı. Gidecek yerimiz yoktu o nedenle gelip parkta kalmaya başladık. Eşim ve çocuklarımla birlikte bir yer bulamazsak Rabbimin evine gideriz.”

Eşi Özlem Ateş (30) ise    “Kayın biraderim bizim evimize geldi. Beraber yaşamaya başladık. Bir süre sonra aramızda olaylar oldu. Eşimle kayınım tartıştılar. Kayınım bana argo kelimeler kullandı. Bende dayanamadım onunla tartıştım. Daha sonra hakkımızda uzaklaştırma kararı çıkartılar ve Kayın validen bizi sokağa attı. 10 yıldır biz bu evde kalırken kayın validem oğlunun ağzına baktı ve bizi sokağa attı. Bizde burada yaşıyoruz. Hiçbir yiyecek içeceğimiz yok. O şekilde parkta yaşamaya çalışıyoruz. Az bir paramız vardı. Onu da biri size ev bulacağım diyerek bizi kandırdı son paramızı da ona kaptırdık. Biz devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Kalacak kafamızı sokacak bir yer istiyoruz. Eşimin bir iş bulup çalışmasını istiyoruz. Allah bu duruma kimseyi düşürmesin. Kimseyi evsiz barksız bırakmasın. Bizim burda yaşamak hoşumuza gitmiyor ki mecburiyetten buradayız. ”dedi.

Aile 4 yaşındaki Kerimcan ve 7 Yaşındaki Fatma Selenay ile birlikte 4 gündür parkta yaşam mücadelesi veriyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Annesi, evden, kovdu, turizm, merkezinde, parkta, yaşıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyor
Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyor
Annesi evden kovdu turizm merkezinde parkta yaşıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı