Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 13:44 Bu haber 737 kez okundu
 
Antalya’da “Beyaz Altın” toprakla buluştu
Tüm dünya Covid-19 Corona virüsü salgını ile mücadele ederken, Antbirlik milli ekonomimiz için üretmeye devam ediyor. Sağlımız için, ekonomimiz için, yarınlarımız için, daha güçlü Türkiye için, Antbirlik bölgedeki çiftçilerle dayanışma ruhu içinde pamuk ekimine başladı.
TARIM Haberi
Antalya’da “Beyaz Altın” toprakla buluştuANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, 2020/2021 pamuk sezonunu Serik ilçesindeki kendi arazisinde ekim yaparak açtı. Yaklaşık 200 dönüm arazide pamuk tohumunu toprakla buluşturan Başkan Yavuz, üretimin durmayacağını ifade ederek, “Salgınla mücadele ederken dünya durdu. Ama biz gerek milli gelirimiz için, gerekse Antalya ekonomisi için durmayacağız. Bütün çiftçi kardeşlerimizle, dayanışma ruhu içinde üretime devam edeceğiz” dedi.

 

Antalya’da 2019/2020 sezonunda 50 bin dekar alanda pamuk ekimi yapıldığını sezon sonunda çiftçiden 19 bin ton kütlü pamuk alımı yaptıklarını belirten başkan Yavuz, “Çitçimize ürettiği pamuk karşılığı 70 milyon ödedik. Ayrıca yine aynı sezon içinde çiftçiye 9 milyon lira kar payı verdik. Bu yılda yaklaşık 50 bin donum arazide pamuk ekimi yapılacak. Bunun karşılığında 19 bin ile 20 bin ton arasında kütlü pamuk alımı hedefliyoruz. Çiftçimizin ekim öncesi ve sonrası zirai ilaç, gübre ve tohum ihtiyaçlarını Ocak ayında hazır ettiğimiz için hiç sorun yaşamıyoruz” diye konuştu.

 

Corana salgınının Antalya’da üretimi durdurmadığını ve durduramayacağını belirten Başkan Yavuz, “Biz üretiyoruz, devletimiz çiftçimize sahip çıkıyor. Milletimizin üretime ihtiyacı var. Antbirlik olarak salgına karşı tüm önlemlerimizi alarak çiftçimizin ve üreticimizin yanındayız. Her türlü desteğe ve yadıma hazırız” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Antalya’da, “Beyaz, Altın”, toprakla, buluştu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Antalya’da “Beyaz Altın” toprakla buluştu
Antalya’da “Beyaz Altın” toprakla buluştu
Antalya’da “Beyaz Altın” toprakla buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı