Antalya’da bir kedi anneleri olmayan yavrulara sahip çıktı
Haber
26 Nisan 2022 - Salı 12:21 Bu haber 1254 kez okundu
 
Antalya’da bir kedi anneleri olmayan yavrulara sahip çıktı
Antalya’nın Serik ilçesinde bir kedi, anneleri olmayan yeni doğmuş sahipsiz sokak kedilerine annelik yapıyor.
GÜNDEM Haberi
Antalya’da bir kedi anneleri olmayan yavrulara sahip çıktıAntalya’nın Serik ilçesinde bir kedi, anneleri olmayan yeni doğmuş sahipsiz sokak kedilerine annelik yapıyor.

Serik’te sezeryan ile doğum yaptığı sırada yavrularından 4 tanesini kaybeden ve 1 yavrusu kalan anne kedi, kendisi haricinde ayrı ayrı 2 kediden doğmuş ve annelerini kaybetmiş kedi yavrularına annelik yapıyor.

Vatandaşlar tarafından Serik’teki bir veteriner kliniğine getirilen hamile bir sokak kedisi, sezeryan ameliyatı ile doğum yaptırıldı. Bu esnada anne karnında bulunan 5 kediden 1 tanesi kurtarılabildi. Ameliyat sonrası veteriner kliniğinde yoğun bakım ünitesine alınan anne ve yavrusu tedavi altına alındı.

Öte yandan sokakta doğum yapmış ve ölmüş 2 ayrı anne kediden olma sahipsiz 3 er günlük 4 kedi yavrusu vatandaşlar tarafından veteriner kliniğine getirildi.

Kedi yavrularını tedavi altına alan veteriner Faruk Ogan, 4 kedi yavrusunu yoğun bakımda bulunan anne kedinin yanına bıraktı.

Anne kedi kendi yavrusu ile birlikte toplam 5 kedi yavrusuna sahip çıktı ve emzirerek beslemeye başlayarak annelik yaptı. Anne ve yavru kediler 2 gündür yoğun bakımda tedavi görüyor.

Anne kedi ve yavruların sağlık durumlarının iyi olduğu tedavilerinin bir süre daha devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Veteriner Faruk Ogan, Yoğun bakım ünitesinde 3 ayrı kediden doğan 5 yavru olduğunu söyledi.

Anne kediyi sezeryan ile ameliyat yaptıklarını belirten Ogan, “Anne kedimiz 4 yavrusunu kaybetti 1 tanesi kurtuldu. Bu kedimiz ayrıca 2 ayrı anneden olma 4 yavruyu daha besliyor. Yavrulardan bir tanesi sarı anne yada babası sarmandı. Diğer yavrular tekir büyük bir ihtimalle anne yada babası tekir di. Kendi yavrusu çok küçük oda emiyor. Şu anda her şey yolunda gidiyor. Anne ve yavrular hayati tehlikelerini atlattı. Her şey normal, annede gayet mutlu. 3 ayrı anneden olma kedilere annelik yapıyor.”

Kedilerin tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesini tanıtan Ogan, “Buraya sürekli oksijen veriyoruz. Bu ünite kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyor.” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Antalya’da, bir, kedi, anneleri, olmayan, yavrulara, sahip, çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı