Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 11:11 Bu haber 1705 kez okundu
 
Antbirlik vites yükseltti “Tarıma yatırım”
Antbirlik hasat dönemlerinde sahada hızlı ve seri olmak için vites yükseltti. 2020 yılında yatırıma yönelten Birlik Başkanı Yavuz, “Çiftçimizin emeği için, bunu yapmamız şarttı” dedi.
EKONOMİ Haberi
Antbirlik vites yükseltti “Tarıma yatırım”

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 2020 yılını modern ve teknolojiye yatırım yılı olarak belirledi. Birlik yeni 3 adet pamuk toplama makinesi, 5 adet tır, 1 adet mısır sılaj paketleme makinesi, yükleme için 3 adet teleskopik iş makinesi, 7 adet pamuk taşıma römork ve 5 adet dorse alarak lojistik birimini güçlendirecek.

 

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, hasat dönemlerinde zaman kaybı yaşamak istemediklerini belirtirken, “Çiftçimizin ürününü zamanında toplanması için, sahada hızlı ve seri olmamız gerek. Bunun için de hem saha da iş makinesi olarak, hem de lojistik birimimizi güçlendirmemiz şarttı” diye konuştu.

 

Öz kaynaklarını kullanarak mevcut olan iş makinesi ve lojistik araç filolarını güçlendireceklerini belirten Başkan Yavuz, “Çiftçimizden gelen talepleri ve istekleri dikkate aldık. Hiçbir çiftçimizin zaman kaybı nedeniyle mağduriyet yaşamasını istemiyoruz. Bizim görevimiz onların işlerini kolaylaştırmak. Bunun içinde üzerimize düşen görevi ince eleyip sık dokuyarak, yerine getiriyoruz” dedi.

 

 

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz'un göreve geldikten sonra kurum bünyesine kazandırdığı modern iş makineleri ve lojistik iş makineleri  bünyelerine kattıklarını belirtti. Yavuz, aldıkları makinaları şöyle sıraldı:  

 

5 Adet Pamuk Toplama Makinesi

1 Adet Mısır Sılaj Biçme Makinesi

5 Adet Pamuk Taşıma Römork

3 Adet 13/60 Uzun Dorse

3 Adet Damper Dorse

2 Adet Mısır Sılaj Paketleme Makinesi

4 Adet Teleskopik Yükleyici

6 Adet Forklift

2 Adet Loder Yükleyici İş Makinesi

3 Adet Çekici Tır

7 Adet 10 Teker Kamyon

15 Adet Kurum İçinde Kullanılmak İçin Binek Hizmet Aracı

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Antbirlik, vites, yükseltti, “Tarıma, yatırım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı