Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 13:53 Bu haber 1682 kez okundu
 
Aputkan İlk Açık Hava Toplantısını Yukarıkocayatak’ta Yaptı
Cumhur İttifakı Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Aputkan Serik’teki ilk açık hava toplantısını, Yukarıkocayatak Mahallesi’nde yaptı.
SİYASET Haberi
Aputkan İlk Açık Hava Toplantısını Yukarıkocayatak’ta Yaptı

Cumhur İttifakı Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Aputkan Serik’teki ilk açık hava toplantısını, Yukarıkocayatak Mahallesi’nde yaptı.

Oldukça kalabalık bir vatandaş kitlesinin katıldığı toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ile Kemal Çelik, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, Cumhur İttifakı Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve vatandaşlar katıldılar.

 

İlk açık hava toplantısını uzun yıllar muhtarlık ve belediye başkanlığı yaptığı mahallesi Yukarıkocayatak’ta yapan Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan, coşku ile karışlandı. Başkan Adayı Aputkan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Belediyecilik bir gönül işidir belediyecilikte asıl olan insana hizmettir.  Bu düstur ile 30 yıl boyunca hizmet etmeye çalıştım. Bu 30 yılın sonunda da başı dik alnı açık olarak sizlerin huzurlarınızdayım. İnsana saygısı olmayanın bu işi yapması mümkün değildir, bugüne kadar hiç ayrım yapmadım bana oy verene de bana oy vermeyene de eşit şekilde hizmet götürmeye çalıştım.

31 Mart 2019 pazar günü sizlerin tercihi benden ve meclis üyesi arkadaşlarımdan yana olursa bizler hizmetin nasıl olacağını farkındalığın nasıl olacağını insana hizmet etmenin insan mutlu etme sanatının nasıl olacağına insanlarımıza Serikli hemşerilerimize göstereceğiz. Yeri gelmişken de şunu tekrar söylemek istiyorum. Kurulduğu günden bu yana ilçemizde belediye başkanlığı yapan bütün belediye başkanlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Rahmetli olan belediye başkanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum Mekânları cennet olsun diyorum. Hayatta olanlara ise sağlık mutluluk ve huzur içinde ömür diliyorum.”

 

Cumhur ittifakı AK Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan, Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel’in raylı ulaşımın Serik’e önümüzdeki dönemde ulaştırılacağı projesine destek verdiğini belirtti. Aputkan, raylı sistemin Serik merkezine, mahallelerine ve sahil bölgesine uluşmasına destek verdikleri ve bu projenin gerçekleşmesinden dolayı da çok mutlu olacaklarını ifade etti. Serik merkezinde nefes alacak alanların olmadığını belirten Aputkan, mutlaka Serik merkezde nefes alınacak meydanların alandan oluşturması gerektiğini belirterek; bununla ilgili projeleri olduğunu göreve gelir gelmez de bunları hayata geçirmeye çalışacaklarını ifade etti. 

 

“TOKİ arazisi iftirası ve dedikodusu” 

 

Serik ile ilgili proje çalışmalarının son aşamaya geldiğini, önümüzdeki günlerde ise vatandaşlara bu projelerini açıklayacaklarını belirten Cumhur İttifakı Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz günlerde Pınarcık Mahallesi'nde seçim çalışmaların sırasında vatandaşlarımız ile sohbet ederken, bir vatandaşımızın bir sorusu ile karşılaştım. Vatandaşımız; ‘Enver Bey, Yukarıkocayatak Mahallesi'nde yapılan TOKİ konutları alanında sizin hisseniz, daireleriniz varmış, bu doğru mu?’ şeklinde bir soru sordu. Bu soruyu sorması da çok iyi oldu. Çünkü bazı insanlar fısıltı halinde bu konuda benim aleyhimde dedikodu üretiyorlar iftira atıyorlar.

Öncelikle TOKİ alanı, Tapu Kadastro gibi ve benzeri kurumlar gibi, devlete bağlı resmi bir kurumdur. Dolayısıyla; TOKİ konutlarının yapıldığı bölge devletindir, burada hiç ortaklık olamaz. Tapu Dairesi’ne giderseniz eğer orası ile ilgili o arazinin kimin olduğuna dair; yani devletin mi, yoksa başkalarının mı olduğuna dair bilgileri görürsünüz. Ne benim, ne ailemin, ne babamın bırakın TOKİ'nin içinde, yakınında bitişiğinde bile arsamız, tarlamız yoktur.

Ama birileri maalesef gidip devletini kurumlarına Enver Aputkan’ın orada yeri var mı yok mu diye sormazlar. Bazı insanlar dedikodu yaparlar, iftira atarlar, ama her kişi, herkes kendine yakışanı yapıyor. Sözün özü şudur ki; biz kendimize yakışanı yapacağız. Başkaları da kendine yakışanı yapacak. Şimdi burada açık ve net olarak bir kez daha ifade ediyorum; TOKİ’nin olduğu bölgenin çevresinde, etrafında, bitişiğinde ne dedelerimin, ne babamın, ne benim, ne de ailemin hiçbir arazisi, taşınmazı yoktur.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Aputkan, İlk, Açık, Hava, Toplantısını, Yukarıkocayatak’ta, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı