Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 14:30 Bu haber 425 kez okundu
 
Atatürk’ü Anma Basketbol Turnuvası Yapılacak
İlçemizde Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilk kez "Atatürk'ü Anma 3×3 Basketbol Turnuvası" düzenleniyor.
SPOR Haberi
Atatürk’ü Anma Basketbol Turnuvası Yapılacak

3×3 Basketbol Turnuvası ile ilgili bilgi veren Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen şunları söyledi: " İlçemizde ilk kez düzenleyeceğimiz 3×3 Basketbol Turnuvası'nı Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anısına ‘Atatürk'ü Anma’ haftasında plânladık. Bu nedenle ‘Atatürk'ü Anma 3×3 Basketbol Turnuvası’ adını verdik.

3×3 Basketbol Turnuvası’na başvurular; ortaokullar, liseler ve büyükler (18 yaş üzeri) olmak üzere 3 kategoride erkekler/kızlar olarak plânladık. Başvurular; 24 Ekim-1 Kasım tarihlerinde ortaokullar ve liseler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Üniverste öğrencileri ilgili okul yönetimlerine, 18 yaş üzeri diğer katılımcılar ise Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne ayrıntılı bilgi ve başvuru için ulaşacaklardır.

Turnuvayı 9-10-16 Kasım tarihlerinde Özel Akdeniz Yükseliş Ortaokulu Açık Basketbol sahasında yapmayı plânlamış bulunmaktayız. Katılım durumu ve fikstüre göre turnuva tarihlerinde ve yerinde değişiklik yapabiliriz.”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen sözlerini şöyle tamamladı: "Gençlik ve Spor Bakanlığımız Spor Projelerinden  "Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuvası" kapsamında düzenlediğimiz bu turnuva, sporu toplumun her kesimine yaymak, ülkenin dört bir yanında sporun gelişimine katkı sağlamak, spor branşlarının tanınırlığını arttırmak, spor kültürü oluşturmak, katılımcıların beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek ve spor aracılığı ile sosyal hayata katılmalarını arttırmak amacıyla geliştirilen spor projeleri bakanlığımız spor tesisleri ve dış mekanlarda mahalle, site ve okul oyun alanlarında Spor Genel Müdürlüğümüzce belirtilen ‘3×3 Basketbol Oyun Kuralları’ çerçevesinde gerçekleştirilecektir."

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Atatürk’ü, Anma, Basketbol, Turnuvası, Yapılacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Atatürk’ü Anma Basketbol Turnuvası Yapılacak
Yorumlar
Haber Yazılımı