AYK 4.GELENEKSEL UÇURTMA ŞENLİĞİ’NDE GÖKYÜZÜ RENGARENK
Haber
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 16:40 Bu haber 709 kez okundu
 
AYK 4.GELENEKSEL UÇURTMA ŞENLİĞİ’NDE GÖKYÜZÜ RENGARENK
EĞİTİM Haberi
AYK 4.GELENEKSEL UÇURTMA ŞENLİĞİ’NDE GÖKYÜZÜ RENGARENKAYK Eğitim Kurumları’nın öğrenci, öğretmen ve velileri ile Pazar günü Belek Beach Parkta düzenlemiş olduğu Anneler Günü ve Geleneksel Uçurtma Şenliği etkinliğinde gökyüzü, uçurtmalarla muhteşem bir manzaraya büründü.

Yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla başlayan kahvaltının ardından uçurtmaların havalanmasıyla ortaya çıkan güzel görüntüler etkinliğe katılanların beğenisini kazandı.

Sabah saat 10.00 da kahvaltı ile başlayan şenlik, Anneler Günü için hazırlanan etkinlikler ve gökyüzünü süsleyen uçurtmalarla gün boyu devam etti. Gün boyu süren etkinliklerde AYK resim öğretmenleri velilerimiz ebru ve kumaş boyama çalışması yaptı. Müzik ve İngilizce öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerle söylediği İngilizce-Türkçe ritmik şarkılarla misafirlere eğlenceli saatler yaşattı.

Etkinliklerle ilgili olarak AYK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, ’’AYK Eğitim Kurulu olarak her yıl Mayıs ayında düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğinin bu yıl Anneler günü ile aynı zamana gelmesi etkinliğimize farklı bir lezzet kattı. Bizler Akdeniz Yükseliş ailesi olarak sportif, sanatsal, akademik yönden başarılı öğrenciler yetiştiriyoruz. Bunun yanında  sosyalleşme adına da bir çok projeyi, etkinliği faaliyete geçirdik. Bunlardan bir tanesi de Uçurtma Şenliğimizdir. Etkinlik ve proje tabanlı oluşturulan okul iklimini hem içerde hem dışarda veli-öğrenci-öğretmen buluşmasıyla zenginleştiriyoruz.

2021-2022 eğitim yılının sonuna geldiğimiz  bu günlerde sene başından itibaren etkinliklerimize velilerimizin ve halkımızın katılımı bizleri daha güçlü kılmıştır. Biz gerçekten çok büyük bir aileyiz. Bu aile ilçemizin eğitim-öğretim çıtasını her geçen gün yükseltmektedir. Yaklaşan LGS ve üniversitesi sınavları öncesinde etkinliklerimiz sınava girecek öğrenciler için artı motivasyon sağlayacaktır.

Bu vesile ile bizleri yalnız bırakmayan velilerimize öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Tüm annelerin Anneler Günü’nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum, ellerinden öpüyorum.

Geleneksel Uçurtma Şenliğimize katılarak bizleri onurlandıran Cumhuriyet Savcısı Nazmi Dolay ,İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Halk Eğitim Müdürü Fahrettin Canlı, Nüfus Müdürü Hatice Tümer  lise müdürlerimiz Hüseyin Püseli ve İlyas Aksay’a, değerli basın mensuplarımıza ve uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Çocuklarımız anneleri, babaları ve öğretmenleri ile akşama kadar uçurtma uçurarak ,oyun oynayarak, parkurlarda eğlenerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: AYK, 4.GELENEKSEL, UÇURTMA, ŞENLİĞİ’NDE, GÖKYÜZÜ, RENGARENK,
Yorumlar
Haber Yazılımı