Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 12:19 Bu haber 2607 kez okundu
 
Bakan Suçladı, Başkan Cevapladı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Valisi Karaloğlu, AKP milletvekilleri, AKP belediye başkanları, AKP, MHP il ve ilçe başkanları, kurum müdürleriyle birlikte Antalya’ya yapılması planlanan projelerle ilgili telekonferans üzerinden bir toplantı gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Bakan Suçladı, Başkan CevapladıToplantı sırasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan arasında geçtiği iddia edilen suçlamalarla ilgili Antalya’da yayın yapan haberimizvar.net isimli internet haber sitesi “Bakan Ersoy, AKP’li Başkanı Rüşvet Almakla Suçladı” başlığı ile paylaştığı haberde “Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Valisi Karaloğlu, AKP milletvekilleri, AKP belediye başkanları, AKP, MHP il ve ilçe başkanları, kurum müdürleri, banka müdürleriyle birlikte telekonferans yaptı. Serik Belediye Başkanı Aputkan toplantıda halk plajlarının belediye yetkisinde kalması konusunda ısrar edince Bakan Ersoy’un sert tepkisiyle karşılaştı. Ersoy, “Otellerden rüşvet alıyorsun” diye suçlamada bulununca AKP’li Belediye Başkanı Aputkan toplantıyı terk etti. Aputkan’ın partiden istifa etmesi bekleniyor.” vatandaşlara duyurdu.

 

Haberin yayınlanması üzerine internet sitesi genel koordinatörü Ebru Küçükaydın, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı aradığını ve konuyu doğruladığını ancak İstifa etmeyeceğini belirttiğini de sözlerine ekledi.

Bunun üzerine Serik belediye Başkanı Enver Aputkan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un suçlamalarına sosyal medya üzerinden şu şekilde cevap verdi.

 

“Kıymetli Hemşehrilerimiz.

Bugün saat 14.00’da Antalya’mız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP Milletvekillerimiz, AK Parti ve MHP Belediye Başkanlarımız, AK Parti ve MHP ilçe Başkanlarımız ve Kurum Müdürlerimizin katılımı ile telekonferans toplantısı yapılmıştır.

 

Toplantı sırasında MHP milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benimde söz alarak açıklamalarda bulunduğum günübirlik alanlarla ilgili Turizm bakanı konuşmasının bir yerinde; Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500 bin lira para alındığını belirtmesi üzerine ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı “Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır.” dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde önceki döneme ait dedi. Bende Turizm bakanına “Devletin bakanı olarak bunu biliyorda üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım.

 

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500 bin lira para alınması olayı ile ilgili 2 Bakan’dan sayın milletvekilimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500 bin lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızda soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağım.

 

Kamuoyuna saygılarımla.”  

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Bakan, Suçladı,, Başkan, Cevapladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bakan Suçladı, Başkan Cevapladı
Bakan Suçladı, Başkan Cevapladı
Yorumlar
Haber Yazılımı