Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 10:12 Bu haber 607 kez okundu
 
BANDIRMA VAPURU TEKELİ ORTAOKULU’NDA
Tekeli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mesut Keleş’in, Matematik Öğretmeni Pınar Okudan’ın ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Yıldız’ın hazırlamış olduğu 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı büyük beğeni topladı.
EĞİTİM Haberi
BANDIRMA VAPURU TEKELİ ORTAOKULU’NDA

Sahneye kurulan Bandırma Vapuru maketi ve içindeki Atatürk görseli izleyenleri o tarihi anlara götürdü.  ‘’Hepimiz 100 yıldır aynı gemideyiz’’ temasıyla hazırlanan programın açılış konuşmasında Türkçe Öğretmeni Mesut Keleş, “…Daha önce hiç vapura bindiniz mi? Ben bindim. Vapura binmek eğlencelidir: martılar, dalgalar… Peki daha önce hiç tüm vatanın ve milletin sorumluluğu omuzlarınızda vapura bindiniz mi? O hariç kimse evet cevabı veremez buna. O dümeni Sevr’ in tersi istikametine kırılı Bandırma Vapuru ile Samsun’ a vardı. Karadan yürütüldüğü gibi gemilerin Sivas’ı Erzurum’u aştı. Vatanı armağan etti bizlere atalarımızla… 100 yıldır izindeyiz ve Toroslar’da tüten Yörük Ateşi şahit ki; daha yüzlerce yıl izinden ayrılmayacağız….’’ diyerek dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Öğrencilerin şiir okuması ve Nutuk’tan Atamızın ağzından yazılan o günlere ait anılardan oluşan metinlerin okunmasıyla program devam etti. Program okulun spor müsabakalarında gururu olan öğrencilerin ve değişik branşlardaki okul takımlarının anons edilmesiyle tamamlandı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: BANDIRMA, VAPURU, TEKELİ, ORTAOKULU’NDA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BANDIRMA VAPURU TEKELİ ORTAOKULU’NDA
BANDIRMA VAPURU TEKELİ ORTAOKULU’NDA
Yorumlar
Haber Yazılımı