BANKOĞLU’NUN ADI CADDEDE YAŞAYACAK
Haber
02 Nisan 2022 - Cumartesi 10:39 Bu haber 2411 kez okundu
 
BANKOĞLU’NUN ADI CADDEDE YAŞAYACAK
Serik belediyesi Meclisi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Serik belediye Başkanı Enver Aputkan başkanlığında yapıldı.
SİYASET Haberi
BANKOĞLU’NUN ADI CADDEDE YAŞAYACAKSerik belediyesi Meclisi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Serik belediye Başkanı Enver Aputkan başkanlığında yapıldı.

Saygı duruşunun ardından başlanan meclis toplantısında 21 gündem maddesi ele alındı.

Gündemin 18. Maddesinde yer alan 1989 – 1999 tarihleri arasında Serik belediye Başkanlığı görevini yürüten, yaptığı hizmetlerle ön plana çıkan ve 2012 yılında yaşamını yitiren merhum Mehmet Bankoğlu’nun isminin Serik’te bulunan bir caddeye verilmesi için İyi Parti İlçe Meclis üyeleri tarafından Mart ayı meclisinde teklif edilerek gündeme aldırılan ve isim verme komisyonu tarafından Kökez mahallesi 14 Mayıs caddesinin isminin değiştirilerek Mehmet Bankoğlu caddesi olması konusu oy birliği ile komisyonda kabul edilmiş ve Nisan ayında Belediye Meclisine geldi. Mecliste yapılan oylamada oy birliği ile gündem maddesi kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesi olan Encümen üyeliği seçiminde 6 aday yarıştı. Ramazan Dolay, Mustafa Okur, Süleyman Ertürk, Mehmet Şahin, Kerim Kuş ve Ayşegül Yılmaz’ın ayrıştığı oylamada Mustafa Okur’un ismini Mustafa Otur yazılması nedeniyle 1 oyu geçersiz sayılında 4 aday 15 er oy aldı. Bunun üzerine Ramazan Dolay, Mustafa Okur, Süleyman Ertürk ve Ayşegül Yılmaz ikinci oylamada karşı karşıya geldi. Bu oylamada Ramazan Dolay 20, Mustafa Okur 18, Süleyman Ertürk 22 ve Ayşegül Yılmaz 8 oy aldı. Belediye Encümenliğine en çok oy alan 3 aday Ramazan Dolay, Mustafa Okur, Süleyman Ertürk seçildi.

Nisan ayı meclis toplantısında gündemde bulunan diğer komisyonlarında seçimleri gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Faaliyet raporu ve Belediye denetim raporu yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı Enver Aputkan, 3 yıllık görev süresi içerisindeki çalışmalar hakkında, Belediyenin borçları hakkında bilgi verdi.

Komisyona havalen edilen maddeler ile gündemin 15. Maddesi görüşülmek üzere Salı günü ek meclis toplantısı yapılmak üzere meclis dağıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: BANKOĞLU’NUN, ADI, CADDEDE, YAŞAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı