Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 11:02 Bu haber 1560 kez okundu
 
Başarılı öğretmen İnci Mert 8 Öğrencisine Bilsem’i kazandırdı
Tekeli İlköğretim Okulun’da görev yapan sınıf öğretmeni İnci Mert, 4 yıl içerisinde 8 öğrencisine BİLSEM’i kazandırdı. Yılların deneyimli öğretmeni İnci Mert öğrencilerinin bu başarısında büyük pay sahibi oldu.
EĞİTİM Haberi
Başarılı öğretmen İnci Mert 8 Öğrencisine Bilsem’i kazandırdıÖğrenciler lise ve üniversitelere giriş sınavlarıyla bilgilerini ortaya koyarak, hayallerini kurdukları okullara girmek için ter döküyor. Kısa adı "BİLSEM" olan Bilim ve Sanat Merkezleri Sınavı ise bunlardan biraz farklı. Bu sınav, ilkokul çağındaki öğrencilerin zihinsel yeterlilikleri ve sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmayı sağlıyor. Bu aşamada öğrencilerine büyük emek veren sınıf öğretmeni İnci Mert 8 öğrencisinin Bilsem’i kazanmasında büyük pay sahibi. İnci Mert bu özverisiyle Tekeli İlköğretim Okulunun bu alandaki başarısına da en büyük katkıyı koyan isim oldu.

Öğrencileriyle sadece sınıfta değil sınıf dışında da sürekli iletişim halinde olan, onları takip eden ve ilgilenen deneyimli öğretmen yılların birikimini başarılarla taçlandırıyor. Öğrenci-veli ve öğretmen üçgenindeki iletişimi çok önemseyen İnci Mert okul dışındaki zamanını öğrenci ve  velilerine ayırarak geçiriyor.

Öğrenci Velilerinden Hüseyin Kara, öğretmenleri İnci Hanım sayesinde tekrar ilkokul yıllarına geri dönüp, ilkokul öğrencisi olduğunu ifade ederek, “O yılları tekrar yaşadım ve hala yaşıyorum. Bir öğretmenin sadece öğretmen olmadığını aynı zamanda iyi bir veli, iyi bir gözlemci, iyi bir psikolog ve aynı zamanda bir pırlanta ustası olabileceğini öğrendim. İnci Hocamız, Anne ve babaya çocuklarının sadece bir birey olmadığını, işlenmesi gereken bir pırlanta olduğunu hissettiriyor. O pırlantanın nasıl işleneceğini ayrıntılı olarak, hissettirerek, yaşayarak ve yaşatarak inceliklerini anlatıyor. Ben, eşim ve kızım İnci Hanım ile tanıştığımız için kendimizi çok şanslı olarak görüyoruz” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başarılı, öğretmen, İnci, Mert, 8, Öğrencisine, Bilsem’i, kazandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı