Başhekim Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı”
Haber
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 10:52 Bu haber 7127 kez okundu
 
Başhekim Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı”
Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hüsnü Yusuf Kara, Kovit-19 aşı sırası geldiği halde hala aşı olmayan vatandaşları aşı olmaya davet etti. Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı” dedi.
SAĞLIK Haberi
Başhekim Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı”Kovit-19 aşı uygulamaları hakkında gazetecilere bilgi veren Kara, Korona Virüse karşı aşı olmanın önemine vurgu yaptı.

Özellikle Pandeminin en yüksek seviyelere ulaştığı son 4 aylık dönem içerisinde Serik Devlet Hastanesinde hiç bir çalışanın Korona Virüs enfeksiyonuna yakalanmadığına dikkati çeken Kara, “Hastanemiz Kovid-19 vakalarının yatırılarak tedavi edildiği Antalya’daki güçlü pandemi hastanelerinden birisidir.  Bu kadar Kovid-19 hastasının uzun süre yatarak tedavi gördüğü bir hastanede özellikle çalışanlarımızın Kovid-19 hastalığına yakalanmamasını aşılanmaya borçluyuz. Burada aşının koruyuculuğu çok önemlidir. Bu nedenle de biz hastane çalışanları olarak hepimiz gönüllü olarak aşılarımızı yaptırdık. Şu an gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada Korona Virüs’e karşı elimizde bulunan en güçlü silahımız aşıdır.”

Antalya ili olarak yurt genelinde aşılama programına uyum konusunda en önde giden iller arasında olduğunu belirten Kara, “Serik ilçemizde Antalya’nın ilçeleri arasında aşılama programına uyum konusunda en önde olan ilçelerdendir. İlçemizde son rakamlar itibariyle özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yüzde 86 sı 1. doz Korona Virüs aşılarını, yüzde 83 ü 2. doz aşılarını olmuş durumdadır. Biz aşı olmayan bütün vatandaşlarımızı aşılayarak bu oranı yüzde 100 e çıkarmak istiyoruz. Biz ilçe olarak aşılama da tabiri caizse taklik duruma geldik. Neden aşılamada birinci olmayalım.” dedi.

Serik Devlet Hastanesi olarak günlük ortalama 600 den fazla vatandaşa Korona Virüs aşısı uyguladıklarına değinen Kara, “Yakın zamanda bu rakamı önce 800 e sonra bine çıkarmayı planlıyoruz. Ayda 30 bin kişinin aşılanması demek, ilçenin kısa sürede aşılanması anlamına gelmesi demektir. Uluslararası seyahatlerde aşı önemli, aşısız yurt dışına belki de çıkamayacağız. Son olarak Belek’te kamp yapan A Milli Futbol Takımımız oyuncuları ve teknik heyetinin de hastanemizde aşı olduğunu dikkate alırsak Korona Virüse karşı aşılanmanın ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı. Aşıdan kaçmanın anlamı yok. Aşı zararlı olsa hastane çalışanlarımızın tamamı aşı olmazdı. Aşıdan korkmayalım. Bir an önce sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya bekliyoruz” dedi.

Aşılama servisinde sırası gelip de aşı olan vatandaşlar, “Sıramız geldi aşımızı olduk. Çok memnunuz Allah devletimizden razı olsun. Korona’dan korunmak için aşı vurdurulması gerekir. Bende o yüzden vurdurdum. Herkes gelip aşı olsun” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başhekim, Kara,, “Bu, hastalıktan, korunabilmemiz, için, tek, can, yeleğimiz, aşı”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başhekim Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı”
Başhekim Kara, “Bu hastalıktan korunabilmemiz için tek can yeleğimiz aşı”
Yorumlar
Haber Yazılımı