Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:37 Bu haber 11177 kez okundu
 
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”
Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Kadriye Beach Park’ın yıkım kararı üzerine yaptığı açıklamada, “Geçmişte iptal edilen günübirlik alanların yeniden tahsisi için sayın Bakan’la görüşmelerimiz olumlu geçti” dedi.
YAŞAM Haberi
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”



 Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gazetecilerle bir basın toplantısı yaparak, konuya açıklık getirdi. Başkan Aputkan, “Değerli Basın Mensubları Sevgili Hemşehrilerim…” şeklinde başlayan açıklamasında şunları paylaştı: 

 

            “Kadriye ve Belek Bölgesi’ndeki daha önce belediyelerimize tahsis edilen günübirlik alanlar ile ilgili siz değerli basın mensuplarını ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedim.

 

            Kadriye ve Belek’te yer alan günübirlik alanlarımız vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği aynı zamanda Antalya ve değişik bölgelerden gelen yerli ve yabancı misafirlerimize de halk plajı ve mesire alanı olarak hizmet vermektedir.

 

            Serik Belediyesi sınırları içerisinde 2 adet günübirlik, 1 adet kamping alanı olmak üzere 3 adet halk plajı bulunmaktadır.

 

Bu alanların tahsis süreçleri şu şekilde gelişmiştir;

 

1- Belek Mahallesi 417 Parsel (Yeni 145 Ada 23 Parsel) 95.098 m2 Günübirlik Tesis Alanı olarak Belek Belediyesi’ne adına 06.01.2006 tarihinde 20 yıl süreli Kesin Tahsis işlemi yapılmıştır.

 

            Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik Mad. 24 uyarınca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 02.09.2013 tarih ve 170148 sayılı yazısı ile Kesin Tahsis İptal edilmiştir.

 

2- Belek Mahallesi 415 Parsel (Yeni 145 Ada 24 Parsel) 83.034 m2 186 Üniteli Kamping Alanı olarak Serik Belediyesi adına 27.07.1990 tarihinde Kesin Tahsis İşlemi yapılmıştır. 27.07.2010 tarihinde 20 yıl uzatılmış.

 

            Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hak. Yönetmelik Mad.23/2 uyarınca (Belge iptalinin ardından yeni belge alınamaması) Kültür ve Turizm Bakanlığının 20.04.2014 tarih ve 84347 sayılı oluru ile Kesin Tahsis İptal edilmiştir.

 

3- Kadriye Mahallesi 1522 Parsel’in (Yeni 579 Ada 19 Parsel) 124.788 m2 ‘lik kısmı 08.05.1997 tarihinde Günübirlik Tesis Alanı olarak Kadriye Belediyesine adına Kesin Tahsis İşlemi yapılmıştır.

 

            Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hk. Yönetmelik Mad. 24 uyarınca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 04.09.2013tarih ve 172208 sayılı yazısı ile Kesin Tahsis İşlemi iptal edilmiştir.

 

            Göreve geldiğimiz günden beri Günübirlik Alanların tahsisinin tekrar alınması ve halkımız tarafından kullanılmasına devam edilmesi için ilgili bakanlığımız ile olumlu görüşmelerimiz olmuştur. Bölgemizde bulunan turizm, tarım ve diğer işletmeler ilçemiz açısından çok önemlidir. Terfi istasyonunun bölgemiz için bir ihtiyaç olduğu ancak vatandaşlarımızın nefes alacağı, denize girebileceği ve piknik yapabileceği Kadriye’deki günübirlik alan yerine, alternatif alanlara yapılmasının uygun olacağı talebimizi bakanlığımıza ve yetkili kurumlara ilettik. Bu hassas konuyla ve geçmişte tahsisi iptal edilen günübirlik alanların tekrar ilçemize kazandırılması ile ilgili sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu talebimiz olacaktır.

Kamuoyuna saylılarımla duyurulur.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başkan, Aputkan:, “Sayın, Bakan’la, Görüşmelerimiz, Olumlu”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”
Başkan Aputkan: “Sayın Bakan’la Görüşmelerimiz Olumlu”
Yorumlar
Haber Yazılımı