Başkan Bodur: “Bana Değil, Serik Halkına Cevap Verin”
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 18:56 Bu haber 1139 kez okundu
 
Başkan Bodur: “Bana Değil, Serik Halkına Cevap Verin”
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bordur, Ak Partiye yönelik eleştirilerini sürdürüyor. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldırım’ın kendisine yönelik sözleri üzerine Bodur; “Bana değil, Serik halkına cevap verin” dedi.
SİYASET Haberi
Başkan Bodur: “Bana Değil, Serik Halkına Cevap Verin”Bir basın açıklaması yapan İyi Parti İlçe Başkanı Kadir Bordur, daha sonra şunları söyledi:

 

“AKP İlçe Başkanı Hasan Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde şahsıma cevaben yaptığı açıklamayı üzülerek okudum. Yıldırım’ın bana değil, Serik halkına cevap vermesi gerektiğini ifade etmek isterim. Muhteviyatı bakımından sıralı bir listeden farksız olan bu cevabi yazı, beni olduğu kadar Serik halkını da şaşkınlık içinde bıraktığına şahit oldum.

 

Cadde isimleri, kapalı pazar yeri, hayvan pazarı ve okulların listesinden oluşan bu açıklama, Ak Parti Belediyesindeki hizmet anlayışının ne kadar sığ olduğunun bir göstergesi olmuştur. Sayın Yıldırım bu listeye belediyenin her gün yaptığı çöp toplama hizmetini ekleyebilirdi, ya da her eve su götürüyoruz da diyebilirdi.

Ben de Hasan Yıldırım’a bir hatırlatma yapayım, Sayın Yıldırım, Bu ülkedeki her belediye, Cadde düzenlemesi yapar, kapalı Pazar alanları yapar, Hayvan Pazarları yapar, asfatl yapar, park bahçe yapar..  Zaten belediyeler de bunun için vardır. Bu yazdıklarını sadece Serik Belediyesi yapmıyor. Bunlar yerel yönetimlerin rutin görevleridir. Halkın önüne bu liste ile çıkmayın. Milletvekillerinizle kaldırımlarda gezerek halkın elini sıkmanız hizmet değildir. Gittiğiniz cenaze ve düğünleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak, ‘şu düğüne gittik, şu mevlide katıldık, filanın cenazesine gittik’ şeklindeki paylaşımlarınız hizmet değildir.

 

 

Ben açıklamamda Belediye Başkanı Enver Aputkan ve İlçe Başkanı Hasan Yıldırım’a soru yöneltmiş olmama rağmen cevap sadece  İlçe Başkanı Yıldırım’dan geldi.  

 

Sizin; İyi Parti İlçe Başkanı Kadir Bodur’a değil, Serik halkına cevap vermeniz gerekiyor.

 

Belediye Başkanı Sayın Enver Aputkan ve AKP İlçe Başkanı sayın Hasan Yıldırım; Bu soruları Serik halkı adına soruyorum;

 

İlçenin trafik sorununundan haberiniz var mı? Çözmek için bir çabanız olacak mı?

 

Seçim vaadiniz olan Serik’in tapu sorununu için neler yaptınız?

 

Bakanlığınız tarafından halkın elinden alınan Belek ve Kadriye günübirlik sahil alanlarını halka kazandırmak için yapılan mücadelenin neresindesiniz?

 

Bugüne kadar Özel Kalem Müdürlüğü vasıtası ile gelininiz dışında kimleri devlet memuru yaptınız?

 

Bugüne kadar Belediye personeli üzerine uyguladığınız baskı ve bezdirme politikası ile ne kazandınız?

 

Mobing uyguladığınız personellerin ve ailelerin yaşadığı psikolojik yıkım size ne kazandırdı. Mutlu mu oldunuz, egonuzu mu tatmin ettiniz?

 

Personellerin haklarını korumak için açtığı davaların hepsi çalışanlar lehine sonuçlanırken, Belediyeyi ne kadar zarara uğrattınız?

 

Sonuçlarını bile bile girdiğiniz onca davanın belediyeye maddi külfet olarak döneceği ortada iken, sonuçlanan davalardan Belediyenin ne kadar tazminat ödeyeceğini açıklayabilir misiniz?

 

 

Serik için ortaya koyduğunuz bir projeniz var mı?

 

Sahillere el koymak dışında partinizin Serik için bir hizmet projesi oldu mu?

 

Geçtiğimiz günlerde basına yaptığınız açıklamada,  ‘Türkiye’de bir hizmet yarışı var, partimiz (AKP) belediyeleri ve vekilleri bir hizmet yarışı içerisinde. Burada kim işini iyi takip ederse yatırımları daha iyi alabiliyor’ demiştiniz.

Siz hangi işleri takip ediyorsunuz?

 

Serik halkı sizlerden cevap bekliyor.”

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başkan, Bodur:, “Bana, Değil,, Serik, Halkına, Cevap, Verin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı