Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:40 Bu haber 3060 kez okundu
 
BAŞKAN ETLİ, “HEPİNİZ ORADAYDINIZ!”
CHP Serik ilçe Başkanı Yusuf Etli, Serik Belediyesi’nde kaygı verici olaylar yaşandığını söyleyerek, kamuoyu gibi kendilerinin de bu olayları yakından takip ettiklerini belirtti.
SİYASET Haberi
BAŞKAN ETLİ, “HEPİNİZ ORADAYDINIZ!”Ak Parti içerisindeki karışıklıklardan sosyal medya ve meclis üyelerinin konuşmalarından haberdar olduklarını dile getiren Başkan Etli, Bu karışıklığın ilçeye zarar verdiğini söyledi.

CHP Serik ilçe Başkanı Yusuf Etli konuyla ilgili bir yazılı basın açıklaması yayınladı. Etli açıklamasında şunları dile getirdi:

“Değerli Serikli hemşehrilerim, son zamanlarda Serik Belediyesinde kaygı verici olaylar oluyor. Kamuoyu gibi bizde olayları yakından takip ediyoruz. Gerek sosyal medya paylaşımları gerekse Belediye Meclisinde ki konuşmalardan AKP içindeki karışıklıktan haberdar oluyoruz, bu karışıklığın  ilçemize ne kadar zarar verdiğini üzülerek izliyoruz. Hatırlatmakta fayda var 2014 yerel seçimlerinde Serik Belediye seçimlerini AKP Adayı Ramazan Çalık  kazandı. O dönem İlçe başkanı bugün olduğu gibi Hasan Kozan’dı. Mevcut Belediye Başkanı Enver Aputkan ise Belediye Meclis Üyesiydi. 2019 seçimleri Hasan Kozan başkanlığında Enver Aputkan belediye başkanı seçildi. Enver Aputkan göreve gelir gelmez kendisinin meclis üyesi olduğu dönemi yani Ramazan Çalık başkanlığında geçen 5 yılı eleştirmeye başladı. Belediyenin borcunun 300 trilyon civarında, işçi maaşlarının da çok yüksek olduğunu ve bu bütçe yapısı ile belediyenin yönetilemeyeceğini açıkladı. Belediyeye haciz işlemlerinin başladığını hep birlikte üzülerek gördük. 

Belediyemizin günümüz itibariyle durumu; borç içinde, her gün yeni olayların yaşandığı, haciz ve kavga olayları ile anılan, mahkeme kapılarında bir belediye görüntüsü vermektedir. Sendika ve Albayraklar ile sözleşmeler imzalanırken o dönemde susan Hasan Kozan ve Enver Aputkan’a sormak istiyorum. Sendika ile sözleşme yapılırken, Albayraklar grubuna ait araçlar ilçemiz sokaklarında dolaşıyorken siz ne yapıyordunuz? Bu kadar yanlış yapılırken, belediye bu zor durumlara sokulurken ilçe başkanıydınız, meclis üyesiydiniz. Neden müdahale etmediniz, susma sebebi neydi? Şimdi neden konuşmaya başladınız? Değerli Hemşehrilerim siyasal parti AKP aynı AKP, İlçe Başkanı aynı İlçe Başkanı, Belediye Başkanı geçmiş dönemde AKP’li, bugünde AKP’lidir.

Belediyemiz bu zor durumlara getirilirken, HEPİNİZ ORADAYDINIZ. Belediyemizin acilen bu durumdan kurtarılması, hizmet verir hale getirilmesi gerekmektedir. Serik Belediyesinin  getirildiği nokta maalesef çok üzücü ve kaygı vericidir. Bu çelişkileri kamuoyunun takdirine sunuyorum. Tüm hemşehrilerimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: BAŞKAN, ETLİ,, “HEPİNİZ, ORADAYDINIZ!”, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKAN ETLİ, “HEPİNİZ ORADAYDINIZ!”
Yorumlar
Haber Yazılımı