Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Haber
15 Ekim 2021 - Cuma 10:07 Bu haber 2725 kez okundu
 
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz, Antbirlik’in dününü, bugününü ve yarınını belgelerle anlatırken, art niyetli eleştirilere de cevap verdi; “Saklım gizlim yok. Her şey ortada” diyerek şer cephesi olarak nitelendirdiği kişilere de; “Siz gölge etmeyin, sadece hizmetlerimizi izlemeye devam edin” diye seslendi.
TARIM Haberi
Başkan Yavuz; Belgelerle KonuştuAntbirlik Yönetim Kurulu koltuğuna yeniden seçilen Mustafa Yavuz, delegelere geçen 4 yılın hesabını verdi. Yavuz, 4 yılda ödediği borçları, yaptığı yatırımları, gayrimenkullerinin son durumları ve projeler hakkında tüm gerçekleri belgelerle açıklayarak gözler önüne serdi.

BANKALAR KAPIDAN ALMIYORDU

Yavuz, koltuğa oturduğu gün Antbirlik’in 120 milyondan fazla borcu olduğunu, kurumun her yıl milyonlarca lira zarar ettiğini, bankaların Antbirlik yöneticilerini kapıdan bile içeri almadığına dikkat çekti.

ÖLÜMCÜL HATALAR YAPILMIŞ

Açgözlülük, tembellik, hırsızlık ve kıskançlık gibi ölümcül hatalardan dolayı Antbirlik’in itibarını, onurunu ayaklar altına alındığına vurgu yapan Başkan Yavuz, “Antbirlik’in piyasa itibarı sıfıra düşmüş, batmış, çiftçi zor durumda umurlarında olmamış. Hepsi, çalarken yarışmış. O çok çaldı ben az çaldım diye birbirlerini kıskanmışlar” dedi.

BİR ADIM ÖNE GİTMEMİŞ

Kıskançlık yüzünden teknolojik çağı da kaçırdıklarına değinen Başkan Yavuz, “Kurumu bir adım öne taşıyamadıkları gibi geleceğini de ipotek altına aldırmışlar” diye eleştirisini sürdürürken, “Ben 4 yılda 60 milyonluk iş makinesi alarak dev bir filo kurdum. Milyon dolarlık fabrikaların kurumu için proje yaptım. Güneş Enerji Sistemi kurdum. Arsalar satın aldım” diye konuştu.

ŞİMDİ SALYALARI AKIYOR

Başkan Yavuz, kendisini ve ekibini en önemlisi bir zamanlar çiftlik gibi gördükleri Antbirlik’in zirveye adım adım ilerlemesini, büyümesini hazmedemeyen ve kıskançlığından deliye dönen zibidi tayfasının bilinçaltlarında kötülük, hırsızlık, şerefsizlik olduğunu belirtirken, “Bu tayfa arkadan bıçaklamayı, bel altı vurmayı adet edinmiş. Bu sünepeler, içlerindeki kötülüğü sosyal medya aracılıyla dışa vuruyor. Salyalarını akıtıyor. Bunu net görüyorum” diye konuştu. 

HERGÜN DÜŞMANIM ARTTI

Yola çıkarken kendisine hedef ve hedefler koyduğunu açıklayan Başkan Yavuz, “O hedeflere tek tek ulaşırken önüme çıkacak bu sorunları da biliyordum. Çiftçiye hizmet ettikçe her gün biri bana düşman oldu. Beni durdurmaya, yavaşlatmaya, işlerimizi önlemeye çalıştı. Onlar uyurken, dedikodu yaparken, kötülük peşinde koşarken ben Ankara’ya gece gittim çiftçimiz için işimi sessizce hallettim” dedi.

‘NEDEN O? NASIL BAŞARDI’ DİYE DELİ OLUYORLAR

Çiftçiye hizmet ederken heyecan duyduğunu, tutkuyla çalıştığını ifade eden Başkan Yavuz, “Benim hayallerimin ve yelkenlerimin arkasında ki güç ve rüzgar çiftçimizdir. Beyni, kalbi, yüreği boş insanlarla işim olmadı, olamaz da. Sosyal medya da beni eleştiren çakal sürüsünü görünce gülüyorum. Çünkü biliyorum ki onlar acı çekiyor. Neden o? Nasıl başardı? gibi sorular beyinlerini yiyor. Buda beni mutlu ediyor. Doğru yolda olduğumu anımsıyorum. Sağ olsunlar bozuk saat gibiler. En azından günde iki kez bana doğru yolda olduğumu gösteriyorlar” dedi.

SATTIYSAM NAMERDİM

Kendisi hakkında ‘oteli sattı, arsa sattı, malvarlıkları peşkeş çekti’ diye yaygara koparıldığına dikkat çeten Başkan Yavuz, “Otel orada, araziler de yerinde. Bir santim yer sattıysam namerdim. Üstüne satın aldım. Kendi arazimizi kullanmak için kasamızdan 10 milyon lira para ödedim. Serik’te ve Antalya Topcular ile Antalya Hurma’da ki milyon dolarlık arazilerimizi birilerine peşkeş çekmişler. Elden gidiyordu. Dava açtım. Çatır çatır geri aldım. Kim ne sattım ne aldım merak ediyorsa iki satır dilekçe yazar kayıtlı olduğu kooperatife resmi başvuru yapar ve sonucu öğrenir. Bu kadar basit” dedi.

TÜM KAVGAM ÇİFTÇİMİZ HAKKI İÇİN

Başkan Yavuz, kimseyle şahsi kavgası ve hesabı olmadığını, tüm kavgasının çiftçinin hakkı olduğunu ve bu kavgadan da asla geri kalmayacağını dile getirirken, “Belediye başkanları, tüccarlar, işletme sahipleri, aracılar bana düşman oldu. Neden? Şahsi kavgam için mi? Tabi ki hayır. Çarklarına çomak soktuğum, çiftçimizi onlara muhtaç etmediğim için düşman oldular. Eee canları sağ olsun. Ben çiftçimize hizmet edeyim, onların taleplerini karşılayayım, bana kim düşman olursa olsun canla başla kabul” dedi.

ZORLUK VE MÜCADELE HAYATIMIN ANLAMI

 İş hayatımda “engel, zorluk, mücadele olmazsa hayatımın pek anlamı olmazdı” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Yavuz, “Ama düşmanlarım mert olsunlar, doğruyu söylesinler, haklı eleştirsinler. Yalanlarla sosyal medya da algı operasyonu yapmasınlar” diye konuşup, sözlerini “Yetimin hakkını vallahi size yedirmem,  billahi size küspe koklatmam. Burası sizin rant kapınız değil. Kendinize başka kapı bulun” diyerek yol gösterdi.

BEN VARKEN ÇAKALLAR GİREMEZ

Antbirlik’in varlığında doğmamış yetimin hakkı olduğunu belirten Başkan Yavuz, “Ben namus sahibi bir adamım. Arsızlık yapamam. Bu yüzden de yetimin hakkını yedirmem. Ben varken 3-5 çakal ve çakal yavrusu bu kapıdan içeri giremez. Burası ne siyaset arenası nede çakalların yuvası, burası eli kınalı, eli nasırlı çiftçinin öz malı” dedi.

 

DÖRT YILDA ALINANLAR

5 Adet Pamuk Toplama Makinesi

3 Adet Silaj Paketleme Makinesi

1 Adet Silaj Biçme Makinesi

6 Adet Forklif t (İş Makinesi)

4 Adet Telander (İş Makinesi)

2 Adet Loder (İş Makinesi)

8 Adet Tır

7 Adet On Teker Kamyon

3 Adet Damperli Dorse

8 Adet Uzun Dorse

18 Adet Binek Oto

7 Adet Servis Aracı (Personel)

12 Adet Traktör

12 Adet Pamuk Taşıma Römorku

5 Tane Arasözü Su Tankeri

4 YILDA YAPILANLAR

Birliğin tüm depolarının çatı katları modernize edildi. İlave depolar yapıldı. Mevcut depoların havalandırma sistemlerini elden geçirdi. Alt yapı yağmur suyu drenaj kanalları yaptık. 2 bin 500 metre uzunluğunda istinat duvarı yaptık. Kurumun içinde sıcak asfalt yaptık. Fabrika sahalarında hafriyat düzenlenmesi yapıldı. Mevcut depoların beton zemini düzelttik. Yeni kurulacak fabrika alanları için, alt yapı çalışmaları sonlandırıldı. Sahanın düzeltilme çalışması yapıldı.

SÖZ VERİP HAYATA GEÇİRDİKLERİMİZ

Antalya ve Serik/Çandır’da tesislerimizin çatı katlarını Güneş Enerji Sistemi (GES) ile donattık. Ücreti ödendi.

Meyve Suyu Fabrikası ihalesi bitti. Tesisin yapım ücreti ödendi.

Yem Fabrikası ihale aşamasında.

Ayrıca diğer tesislerimiz için, yazışmalar devam ediyor.

 

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başkan, Yavuz;, Belgelerle, Konuştu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Başkan Yavuz; Belgelerle Konuştu
Yorumlar
Haber Yazılımı