Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 11:31 Bu haber 6336 kez okundu
 
Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Antbirlik Başkanı Yavuz, pamuk satışlardan elde ettiği kazanç payını ortakları ile paylaşıyor.
TARIM Haberi
Başkan Yavuz’un Farkı: PaylaşmakAntbirlik Başkanı Mustafa Yavuz,  Ekim’de 30 kuruş, Aralık ayında 70 kuruş kar payı farkı verdiği pamuk çiftçisine, 2021’de 50 kuruşluk kar payı farkı daha vereceğini duyurdu.

ÖDEMELER NİSANDA

Üç yılda; 150 milyonluk yatırımlar ve farklı hizmet anlayışı ile çiftçinin gönlünde taht kuran Başkan Yavuz, 50 kuruşluk kar payının Nisan ayında ödeneceğini duyurdu.

BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM

Kurumun ortakları ile kazancını paylaşarak güçlü işbirliği formülü ile dikkat çeken Başkan Yavuz hedefini; 250 milyonluk yatırımla bin 500 kişinin çalıştığı dev bir kurum olarak açıkladı.

HADSİZLER VE ART NİYETLİLERLE İŞİM YOK

Antbirlik’in 3 yılda üreten, satın alan ve pazarlayan bir kurum haline geldiğini belirten Başkan Yavuz, “Büyüyen bir Antbirlik var. Büyümemizi hazmedemeyen hadsizler ve art niyetliler beni durduramaz” dedi.

Antbirlik Başkanı Mustafa Yavuz, pamuk üreticisini müjde yağmuruna tuttu. Yavuz’un üst üste verdiği kar payı farkları ile pamuğun kilosu 7 lira 20 kuruşa çıktı.

 

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, 2020 Ekim ayında 30 kuruş, Aralık ayında 70 kuruş kar payı farkı verdiği pamuk üreticine 2021’de 50 kuruşluk kar payı farkı vereceklerini müjdeledi. Böylece bir kilo pamuğun fiyatı, 1 lira 20 kuruşluk devlet desteği ile 7 lira 20 kuruşa çıktı.

ÜRETİMİ ARTIRIP ÇİFTÇİYİ DESTEKLEMEK ŞART

Antalyalı çiftçiyi ayakta tutmak için; pamuk üretimini arttırıp diğer ürün çeşitlerini de desteklediklerini ifade eden Başka Yavuz, Antbirlik olarak binlerce çiftçiye hizmet verdiklerini ve tek dertlerinin daha geniş alanlarda çok çeşitli tarım olduğunu vurguladı.

PAYLAŞIMCIYIZ

İlk olarak pamuğun kilosunu 4 lira 50 kuruş olarak belirlediklerini 15 gün içinde 30 kuruş kar farkı verdiklerini ifade eden Yavuz, “Dünya da pamuk piyasası arttıkça bizde çiftçimize kar payı farkı verdik. Aralık ayında 70 kuruş şimdi de 50 kuruş daha kar payı farkı açıkladık. Bu farkı Nisan ayında çiftçimize ödeyeceğiz” dedi.

NİTELİKLİ PLANLAR YAPIYORUZ

İlçelerin, şehrin ve ülkemizin kalkınması için tarım çiftçimizin her alanda üretim yapmasının mecburi ve bunun da farkında olduğunu belirten Yavuz, nitelikli planlarla üreten, üretileni işleyen ve pazarlayan bir sistem kurduklarını açıkladı.

YATIRIMLARA İHTİYAÇ VAR  

Antbirlik’in Antalya tarımında 68 yıllık deneyime sahip olduğunu belirten Başkan Yavuz, “Şimdiye kadar göz ardı edilen yatırımlara ihtiyaç var. Çiftçimiz zengin, verimli toprağa ve bu toprağı işleyecek donanıma sahip. Bu serveti her alanda üretime dönüştürmeliyiz. Tüm plan ve projelerimiz bu yönde” diye konuştu,

3 YILDA 150 MİLYONLUK YATIRIM

Başkan Yavuz; tarımın ve çiftçinin müthiş bir gücü olduğunu bu gücü üretime, yatırıma ve ekonomiye dönüştürmek için 3 yılda mısır, buğday, narenciye, susam, zeytin ve pamuk gibi birçok tarım çiftçisine 150 milyonluk yatırım yaptıklarına dikkat çekti.

BİN 500 KİŞİLİK DEV İSTİHDAM

2023 yılında hizmete girecek ve bin 500 kişinin istihdam edileceği 250 milyonluk yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Yavuz, “Pandemi bizi yavaşlattı. Fakat durdurmadı. Güneş enerji ihalesi bitti. Yakında enerjimizi kendimiz üreteceğiz. Fazlasını satıp yatırıma dönüştüreceğiz. Ayrıca 5 üniteli meyve suyu, salça ve zeytinyağı tesisleri için son aşamadayız. Bu yatırımları 2023’e yetiştireceğiz” dedi.

GÜÇLÜ ÇİTÇİ ANTALYA’YI UÇURUR

Güçlü çiftçinin ve çok çeşitli tarımın Antalya ekonomisini uçuracağını belirten Başkan Yavuz, “Kuracağımız fabrikalarda çiftçi daha çok kazanacak. Çalışma çağına gelmiş, üniversiteyi bitirmiş gençlerimize istihdam olacak ve bu enerji birleşmesi bizi tarım dünyasında zirveye çıkaracak” dedi. 

HADSİZLER VE ART NİYETLİLERLE İŞİM YOK

Antbirlik’in üreten, alan ve pazarlayan bir kurum haline geldiğini belirten Yavuz, “Küçülen değil büyüyen Antbirlik var. Antbirlik’in büyümesini hazmedemeyen hadsizler ve art niyetli küçük beyinliler beni durduramaz” diyerek dedikodu ve asılsız iddiaları ortaya atanlara gönderme yaptı.

SİYASETİN VEBALİ ALTINDA KALMAM

Antbirlik ve temsil ettiği Serik Ziraat Odası’nın asla siyaset yapılmasına izin vermeyeceğine vurgu yapan Başkan Yavuz, “Kimse buralarda siyaset yapamaz. Siyasetle işimiz yok. Tek derdimiz tarım ve çiftçimizin kalkınması. Siyasetin vebali altında kalıp çiftçimi ezdirmem” dedi.

HOKKABAZLARA MAMA YOK

İşleri güçleri Antbirlik’i kötüleyerek, kurumun büyümesini hazmedemeyerek kıskananlara acıdığını belirten Başkan Yavuz, “Keşke olumlu eleştiri yapsalar, doğruyu alkışlasalar, yanlışı izah etseler. Ama yapamazlar yürekleri yok. Çiftçi umurlarında değil yeter ki onlar kazansın. Ama yağma yok. Çatlasalar da patlasalar da biz durmayacağız. Yatırım yapacağız. Çiftçimiz üretecek biz işleyip pazarlayacağız. Hokkabazlara mama da yok benim onlara ayıracak zamanım da yok” diye son noktayı koydu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başkan, Yavuz’un, Farkı:, Paylaşmak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Başkan Yavuz’un Farkı: Paylaşmak
Yorumlar
Haber Yazılımı