Başkanın Yeğeni Irkçı Saldırıda Öldürüldü
tt
Haber
14 Ocak 2020 - Salı 14:54 Bu haber 4191 kez okundu
 
Başkanın Yeğeni Irkçı Saldırıda Öldürüldü
Dünya Yörükler Federasyonu ve Serik Karakoyunlular Derneği Başkanı Mustafa Kuş’un Norveç’te yaşayan yeğeni 21 yaşındaki Halil Kara, arkadaşı ile birlikte gittiği bir restaurantta bir grup tarafından uğradığı saldırı sonucu silahla kafasından vurularak öldürüldü. Yanındaki arkadaşı ise aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralandı.
ASAYİŞ Haberi
Başkanın Yeğeni Irkçı Saldırıda Öldürüldü
Dernek Başkanı Mustafa Kuş, kız kardeşinin Norveç Oslo’da yaşayan oğlu Halil Kara’nın öğretmenlik yaptığını, Kara'nın Norveç’te doğup büyüdüğünü, ablasından ve eniştesinden aldığı bilgilere göre geçtiğimiz cuma günü de okuldan çıktıktan sonra arkadaşı ile birlikte her zaman gittiği bir restaurantta yemek yedikleri, bu sırada lokantada 2 ayrı grubun bulunduğunu, yeğeninin dışarı çıktığı sırada lokantadaki gruplardan bir tanesinin arkalarından gelerek, lokantanın otoparkında silahla ateş ettiklerini ve yeğeninin olay yerinde yaşamını yitirdiğini söyledi.

Norveç’teki polislerden aldığı bilgi ve Norveç’te çıkan haberlere göre yeğeninin ırkçı saldırı sonucu öldürüldüğü düşündüklerini belirten Kuş, devlet büyüklerinden de yurt dışında bu tür ırkçı saldırıların olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Kuş ayrıca, cenazenin halen Norveç’te bulunduğunu, otopsi işlemlerinin ardından perşembe ya da cuma günü ilçemize getirilerek, defin işlemlerinin yapılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Başkanın, Yeğeni, Irkçı, Saldırıda, Öldürüldü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkanın Yeğeni Irkçı Saldırıda Öldürüldü
Başkanın Yeğeni Irkçı Saldırıda Öldürüldü
Yorumlar
Haber Yazılımı