Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 18:42 Bu haber 860 kez okundu
 
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Tarafından Finansmanı Sağlanan Öğretmen Eğitimleri Sona Erdi
Serik Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlana ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Tarafından finanse edilen ilçemizde ve Aksu İlçesinde görev yapan Rehber Öğretmenlere Yönelik “Projektif Testler” eğitimi 8 Nisanda başladı ve tüm raporlama süreçleri ile birlikte 17 Nisanda sona erdi.
EĞİTİM Haberi
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Tarafından Finansmanı Sağlanan Öğretmen Eğitimleri Sona Erdi               Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Tunahan GÜRKAN basına yaptığı açıklamada: “Bu eğitim Serik ve sorumluluk bölgemiz içerisinde yer alan Aksu ilçesinde resmi ve özel okullarda görev yapan Rehber Öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmış ve tüm masraflar “Teknik Destek” kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından karşılanmıştır. Rehberlik branşında görev yapan 70 öğretmene verilen eğitim ile ortalama 15000 öğrencinin okullardan aldığı rehberlik hizmetinin kalitesini artırmış olduk. Ayrıca Antalya ilinde okullaşma oranının yüksek olması ve rehber öğretmen norm sayılarının düşük olması sebebi ile rehber öğretmenler okullarda öğrenciyi tanımak için yeterli zaman ayıramamakta ve bireyi tanıma tekniklerinde daha Pratik testlere ihtiyaç duymaktadırlar. Alınan bu eğitim öğrencilere ulaşma hızımızı arttıracağı için sorunları çözümlemede bize yardımcı olacak ve bu sayede daha çok öğrenci ile ilgilenme fırsatı bulacağız.” Dedi.

 

               Projenin beklenen etkileri:

  • Proje kapsamında eğitim alan 70 öğretmen ve hizmet sunacağı öğrenci sayısının ortalama 15000 olacağı değerlendirilmektedir.
  • Öğrencilerin duygusal ihtiyaçları bu eğitimle daha üst düzeyde karşılanacaktır.
  • Öğrenci velileri bu eğitimle alınan sonuçları değerlendirerek çocuklarını daha iyi tanıma fırsatı bulacaklardır.
  • Öğrencilerde oluşabilecek psikopatolojik durumlar engellenecektir.
  • Olası sorunların öğrenciler üzerinde oluşturacağı kişilik bozukluklarının önüne geçilecektir.
  • Ailelerin problem davranışları yönetme konusunda daha az uğraşı gösterecektir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram EKİZ öncelikle projenin tüm finansmanını karşılayan ve süreç içerisinde destekleyici tutum sergileyen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı yetkililerine, projeyi yazan ve başarılı biçimde uygulayan Serik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Personeline teşekkür ederek,  Eğitim görevlisi Dicle Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Yunus Emre AYNA’ya katkılarından dolayı Plaket verdi.         

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Batı, Akdeniz, Kalkınma, Ajansı, Tarafından, Finansmanı, Sağlanan, Öğretmen, Eğitimleri, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı