Belediye 21 Ton Buğday Üretimi Gerçekleştirdi
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 10:12 Bu haber 2749 kez okundu
 
Belediye 21 Ton Buğday Üretimi Gerçekleştirdi
Serik Belediyesi 60 dönümden 21 ton buğday hasadı elde etti. Elde edilen buğdayların büyük bölümü ekmek olarak yaptırılıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
TARIM Haberi
Belediye 21 Ton Buğday Üretimi GerçekleştirdiSerik Belediyesi 60 dönümden 21 ton buğday hasadı elde etti. Elde edilen buğdayların büyük bölümü ekmek olarak yaptırılıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Serik Belediyesi tarafından yapılan buğday ekiminin hasadı yapıldı. Pandemi sebebi ile bütün dünyada hissedilen gıda sıkıntısı sebebi ile birçok belediye boş arazilere çeşitli hububat, mısır vb. ürünlerin ekimini yapmıştı. Bu kapsamda Serik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de ‘Üreten Belediye’ sloganıyla Gebiz Mahallesinde 42 dönüm, Gedik Mahallesinde 20 dönüm alana, Türkiye’de üretimi ve tüketimi en çok yapılan tarım ürünlerinin başında gelen buğday ekimi yaptı.

Belediye tarafından yapılan ekimin onucunda baharın başlarında başak vererek yeşillenen tarlalardaki buğdaylar Mayıs ayı ile birlikte sarardı ve olgunlaştı. Olgunlaşan başaklar geçtiğimiz günlerde biçerdöverlerle biçilerek hasat edildi. Serik Belediyesi 60 dönüme ekilen tohumlarda 21 ton buğday hasadı elde etti.

Serik Belediyesi’nin elde ettiği 21 ton buğdayın 3,5 tonu sonbaharda yapılacak olan buğday ekiminde kullanılmak üzere tohum olarak ayrıldığı belirtildi. Geriye kalan buğdayların ise Belediye tarafından ekmek olarak yaptırılıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı belirtildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Belediye, 21, Ton, Buğday, Üretimi, Gerçekleştirdi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Belediye 21 Ton Buğday Üretimi Gerçekleştirdi
Belediye 21 Ton Buğday Üretimi Gerçekleştirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı