Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 14:51 Bu haber 8294 kez okundu
 
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
İlçemiz Belek Turizm Merkezi’nde Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı ve İnvista Hotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca’nın ev sahipliğinde yaza veda partisi düzenlendi.
TURİZM Haberi
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda PartisiBelek Turizm Merkezi’nde bulunan İnvista Hotels Belek’te açık havada ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen Yaza Veda Partisi’ne Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ve turizmciler katıldı.

Organizasyonun açılışında konuşan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, Pandemi döneminde bütün zorluklara rağmen turizm yapmaya çalıştıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini söyledi.

-Ekim ayının da Eylül ayı gibi iyi olmasını umut ediyoruz

Aylar önce kapalı olan bütün tesislerin çoğunun açıldığını belirten Atmaca, sezonun sonu gelmeye başlasa da kışa odaklandık. Ekim ayının ortalarına gelmemize rağmen hala bu şehre uçak gelmesi nedeniyle keyfimiz yerinde” dedi. Atmaca, daha sonra şöyle dedi:

“Şimdi tamamen kışa konsantre olduk. İyi bir kış geçirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Eylül ayında bu şehre 1 milyon turist gelmesini sağladık. Ekim ile ilgili hedeflerimiz devam ediyor. İlk 16 günlük uçak verileri gayet iyi. İyi bir Eylül’ün ardından Ekim’inde iyi olması en büyük dileğimiz.

-Pandemi de bir dönem uçak saymaya başladık

Antalya’da büyük bir turizm potansiyeli varken bir anda pandemi ile birlikte Antalya’daki tesislerin hemen hemen tamamı kapandı. Haziran ayındaki normalleşme süreci ile birlikte tesisler yavaş yavaş açılmaya başladı. Ukrayna ve Kazakistan ile başlayıp İngiltere ve Hollanda ile devam eden zincir, Ağustos ayı başında Rusya’nın turist göndermesi ile Antalya’da bir çok tesis açıldı. Tesislerimizin yüzde 50’si yaz boyunca çalıştı. Pandemide bu şehre uzunca bir süre sadece kargo uçakları indi. Normalleşme süreci ile birlikte uçak saymaya başladık. Bu şehre hala uçak iniyor olması, turist geliyor olması büyük bir başarı. Pandemi döneminde dünyanın sayılı ülkelerinden bir tanesi olmak, bütün destinasyonlar kapanırken, Türkiye’ye hala çok farklı ülkelerden turist gelmesi, bir başarıdır. Amacımız bu sayıları artırmak.

-2021 e umutla bakıyoruz

Pandemi nedeniyle 2020 yılını en az kayıpla kapatmaya çalışıyoruz. Bir çok ülkede hayat tamamen durmuşken, turizm durmuşken, biz Antalya’da hala turizm yapmaya çalışıyoruz. 2021’e umutla bakıyoruz. Umarım aşı bir an önce bulunur ve bu illetten bir an önce kurtuluruz. Aşının bulunmasıyla birlikte eski günlere döneceğimiz umuyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Belek’te, Turizmciler’den, Yaza, Veda, Partisi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
Belek’te Turizmciler’den Yaza Veda Partisi
Yorumlar
Haber Yazılımı