Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 14:17 Bu haber 1677 kez okundu
 
Belek ve Kadriye halk plajları sezonda açılacak
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, bu yaz sezonuna kadar tamamlamayı planladığı Belek ve Kadriye halk plajları için çalışmalarına hız verdi.
GÜNDEM Haberi
Belek ve Kadriye halk plajları sezonda açılacakKültür ve Turizm Bakanlığı'nın planlamalarını tamamladığı Belek Halk Plajı ile Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı, yeni sezonda ücretsiz hizmet vermeye başlayacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, doğal dengenin titizlikle korunacağı her iki plajda kamusal hizmet anlayışının esas olacağı kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Türk turizminin önemli merkezlerinden Belek ve Kadriye'deki iki alanı da halkla ücretsiz buluşturmayı hedefleyen projeler ile zengin olanaklar sunan sosyal alanlar oluşturulacak. Bakanlığın, projeleri durdurma isteklerini aşarak Ramazan Bayramı'nın ardından açılışını yapmayı planladığı yeni tesislerde, plaj alanından restoranlara, otoparktan yöresel ürün pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak."

CARETTALARA KORUMA

Belek Halk Plajı, proje tamamlandığında 1000 kişilik ücretsiz plaj alanı, 450 araç kapasiteli otoparkı, kafe ve restoranları, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı ile hizmete girecek. Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı ise 3 bin kişilik ücretsiz halk plajı, piknik için elverişli 16 bin metrekarelik mesire alanı, 570 araç kapasiteli otoparkı, kültür ve sanat aktiviteleri, kafe, restoran, pastane, spor ve etkinlik alanları, yöresel ürünler halk pazarı gibi olanakları ile hizmet verecek. Plajlar engelli vatandaşların kullanımına da uygun olacak. Ayrıca bakanlık, her iki plajda da nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan Caretta Caretta kaplumbağaları için koruma ve tedavi merkezlerine yer verecek.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Belek, ve, Kadriye, halk, plajları, sezonda, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı