Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:08 Bu haber 1204 kez okundu
 
Beyaz altında ilk hasat yapıldı
Antalya'da 2019/2020 sezonun ilk pamuk hasadı yapıldı. İlk hasadı Serik Sarıabalı Mahallesi’nden Osman Şirin yaptı. Şirin, elle toplattığı bir ton pamuğu Antbirlik Serik Kooperatifi’ne teslim etti.
TARIM Haberi
Beyaz altında ilk hasat yapıldı

Antalya Pamuk ve Neranciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik), bu yıl sezonun ilk pamuk alımını dün gerçekleştirdi. Birlik yaklaşık bir ton pamuk alımı yaptı. 2019/2020 pamuk sezonun ilk hasadını ise Sarıabalı Mahallesi’nden Omsan Şirin yaptı. Birlik, Şirin'e sembolik olarak bin TL ödül verdi.

 

Nisan ayının ilk haftalarında ekimini gerçekleştirdikleri pamuğun hasat dönemi de bu ay sonunda başlayacağına dikkat çeken Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Pamuk çiftçimizin vazgeçilmezi. İnşallah fiyatlar bu yıl çiftçimizi mutlu eder. Yeni sezon tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

 

İlk hasat sevincini yaşayan Osman Şirin, bu yıl ilk kez pamuk ektiğim 10 dönümlük arazimden erken ürün aldım. Arazi şartları olumsuz olduğu için, makine yerine elle toplatıyorum. Ürün verimi oldukça güzel, beklediğimden daha verimli. Fiyatlarda beklediğimiz gibi olursa emeğimizin karşılığını alırız” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Beyaz, altında, ilk, hasat, yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Beyaz altında ilk hasat yapıldı
Beyaz altında ilk hasat yapıldı
Beyaz altında ilk hasat yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı