Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Haber
01 Ekim 2021 - Cuma 09:32 Bu haber 2842 kez okundu
 
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kırsaldaki üreticilere Bin 620 adet fidan dağıtıldı.
TARIM Haberi
Bin 620 Fidan DağıtıldıHasdümen, Kozan, Töngüşlü ve Deniztepesi Mahallelerinde daha önce başlatılan çalışmalar kapsamında ‘Keçiboynuzu Bahçesi’ tesis için vatandaşlara Bin 620 adet keçiboynuzu fidanı dağıtıldı.

Serik’te 26 vatandaşa 162 dekar ‘Keçiboynuzu Bahçesi’ tesis ediliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nün ‘Atıl Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi’ kapsamında Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Serik’in 4 mahallesinde keçiboynuzu bahçesi kurulma çalışmalarına daha önce başlanmıştı.

Atıl arazilerin değerlendirilmesi amacı ile başlatılan projede ilk olarak söz konusu mahallelerde araziler tespit edilmişti. Yapılan tespitlerden sonra ise bu hadta vatandaşlara arazilerine dikecekleri keçiboynuzu fidanlarının dağıtımı yapıldı.

Fidanlarını alan vatandaşlar proje çerçevesinde ilk yağacak yağmurlar ile birlikte fidanlarını toprakla buluşturacaklar.

Serik Üretimde 6. Sırada

Serik, keçiboynuzu üretiminde Antalya ilçeleri arasında 6. Sırada bulunuyor. Antalya’da TUİK’in verilerine göre 2020 yılında yaklaşık 8 ton keçiboynuzu üretimi yapılmış. Antalya’da en fazla keçiboynuzu üretimi Alanya’da daha sonra ise Gazipaşa’da yapılıyor. Serik geçen yıl yaptığı 160 tonluk üretimle il genlinde üretim bakımında 6. Sırada yer aldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından takip edilen

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bin, 620, Fidan, Dağıtıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Bin 620 Fidan Dağıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı