Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 16:25 Bu haber 1569 kez okundu
 
Böcek ile Tanır arasında 'boş laf' tartışması
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yatırımlarda ve borçların ödenmesinde kullanmak için istedikleri 200 milyon liralık borçlanma yetkisine AK Parti grubunun karşı çıkmasına tepki gösterdi.
ANTALYA Haberi
Böcek ile Tanır arasında 'boş laf' tartışmasıBüyükşehir Belediyesi Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısı, Başkan Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi. Menderes Türel döneminde Yazı ve Kararlar Dairesi Başkanıyken Kaynak Geliştirme ve Dairesi Başkanlığına atanan Ruhiye Sami, Böcek döneminde yeniden döndüğü Yazı ve Kararlar Dairesi Başkanlığı sonrası gündem maddelerini okudu. Böcek'in başkanlıktaki ikinci ayında da meclis toplantısı ilgi gördü. Seyirciler ile gazetecilere ayrılan koltuklar tamamen dolarken, bazı izleyiciler dışarıdaki ekranlardan meclisi takip etti. Parti grup sözcülerinin gündem dışı konuşmaları yaklaşık 1 saat 10 sürdü. 25 maddenin görüşüldüğü mecliste maddelerin büyük bölümü oy birliğiyle kabul edildi. Bazı maddeler ise AK Parti ve MHP'nin karşı oyuna rağmen DSP ile SP'nin CHP'yi desteklemesiyle oy çokluğuyla kabul edildi.

 

AK PARTİ 200 MİLYONLUK BORCA KARŞI ÇIKTI

 

Komisyondan gelen ve geçen meclis toplantısında konuşulan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yatırım harcamalarında kullanılmak üzere 200 milyon liralık borç isteği, AK Parti Grup Sözcüsü Nafiz Tanır ve Muhittin Böcek arasında tartışmaya neden oldu. Önceki mecliste de bu maddeye AK Parti grubu olarak 'hayır' oyu verdiklerini belirten Tanır, "Biz hiçbir şekilde borçlanmaya karşı değiliz. Borçlanmanın sebebi yatırım olursa size destek vereceğiz. Belediyenin borcunu 4 milyar 300 milyon lira olarak açıkladınız. Borç neye göre az, neye göre çok. Antalya önemli bir turizm destinasyonu, yatırımlara ihtiyaç var. Menderes Türel de önceki dönem belediyeyi 1 milyar 270 milyon lira borçla devralmıştı" dedi.

 

BOŞ LAF' TARTIŞMASI

 

Başkan Böcek, önceki mecliste kullandığı "Bu borçlar Muhittin Böcek'in borçları değildir" cümlesini yineledi. Tanır'ın açıklamasının söylemlerini tutmadığını belirten Böcek, "Belediyenin borçları var ve ödeme günü geçmiş. Bizim talebimiz buna yönelik. Söyledikleriniz boş laflar. Yatırımlarımız devam edecektir. Ucuz siyaset yapmak doğru değil" diye konuştu.

 

Tanır, Böcek'in 'boş laf' kelimelerini kabul etmediğini vurguladı. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından teklif maddeleri ve önergelerin görüşülmesine yönelik meclis, cuma günü yeniden toplanacak.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Böcek, ile, Tanır, arasında, 'boş, laf', tartışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı