Bodur, Esnaf ve Sanaatkarla İlgili AKP’ye 7 Soru Yönelti
Haber
29 Mart 2021 - Pazartesi 15:27 Bu haber 4656 kez okundu
 
Bodur, Esnaf ve Sanaatkarla İlgili AKP’ye 7 Soru Yönelti
İYİ PARTİ SERİK İLÇE BAŞKANI KADİR BODUR; ‘’ESNAF VE SANATKAR İŞLETMELERİNİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NİÇİN YAPILMIYOR’’ DİYE SORDU.
SİYASET Haberi
Bodur, Esnaf ve Sanaatkarla İlgili AKP’ye 7 Soru Yönelti                  Bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, İyi Parti olarak esnaf ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek, çözüm üretmek adına Serik ilçesinin dört bir yanını ziyaret ettiklerini belirterek, ‘’Esnaf ve Sanatkar işletmelerine sağlanacak sigorta veya vergi destekleri ile istihdam yaratma kapasitelerinin artacağı sonucuna varmaktayız. İlçemizdeki esnaf ziyaretlerimizde, özellikle istihdam yaratma kapasitesine yönelik teşvikler, işsizlik sorununa katkı sağlayacaktır. Ayrıca esnaf ve sanatkar işletmelerinin çoğunun devlet teşvikleri hakkında bilgi sahibi olunmaması ve devlet teşviklerinden yararlanamadıkları görülmüştür. Esnafın bankaya olan borçları artmış, devlet tarafından verilen kiralar yetersiz kalmış ve esnaf mağdur olmuştur’’ dedi. Başkan Kadir Bodur, bu bağlamda AKP hükümetine şu soruları yöneltti:

                  “1-Esnaf ve Sanatkar işletmelerinin sorunlarının çözümüne ilişkin hükümet politikalarının arttırılmasına yönelik çalışmalarınız nelerdir?

                  2-Esnaf ve Sanatkarların sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin belirlenmesine ilişkin yapılan çalışmalar nelerdir?

                  3-Faaliyet ölçeklerinin küçüklüğü nedeniyle rekabette dezavantajlı durumda olan esnaf ve sanatkalar için öncelikli iyileştirme düşünülmekte midir? Destek paketlerinde öncelikli sıraya alınması için çalışmalarınız var mıdır ?

                  4-Esnaflara yönelik kredi düzenlemelerinin tekrar gözden geçirilmesi hakkında çalışma yapmakta mısınız ? Özellikle Pandemi döneminde bu iyileştirmenin esnaf ve sanatkalara ödeme koşullarının daha hassas belirlendiği kredi türleriyle desteklenmesi konusunda çalışmalarınız nelerdir?

                  5-Pandemi döneminde Serik de kaç iş yeri kapanmıştır ?

                  6-Pandemi döneminde Serik de esnafın kredi borcu ne kadar artmıştır?

                  7-Serik de işsizlik pandemi süreci içinde ne kadar artmıştır? Artan işsizlik oranı bağlamında önümüzdeki süreçte istihdamı arttıracak projeleriniz var mı?”

Kadir Bodur ilaveten, ilçedeki turizm tesislerinin kapalı olması dolayısı ile turizmde çalışanların işsiz kaldığını, işletmelerin batma noktasına geldiğini, her yıl 15 Martta açılan turizm sezonunun bu yıl açılamadığını, dövizdeki yükselme, maliyet artışları nedeniyle seracıların maliyetlerini karşılayamadıklarını, çiftçinin borç batağında olduğunu belirtti.

Başkan Bodur son olarak, ‘’Türkiye kaynakları olan bir ülkededir. Ülkemiz, ilçemiz zengin, güçlü ve mutlu olmak için, ihtiyacı olan herşeye sahiptir. Yeter ki, milletin hazinesi eşe dosta yandaşa değil, milletimize aksın. Yeter ki, ’önce millet, önce memleket’ diyen bir zihniyet ‘başa gelsin” dedi

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bodur,, Esnaf, ve, Sanaatkarla, İlgili, AKP’ye, 7, Soru, Yönelti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı