Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Haber
16 Kasım 2020 - Pazartesi 16:21 Bu haber 1156 kez okundu
 
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Başkan Bodur: “İyi Parti'nin Serik'te iktidar olacağını, AK Parti ile yarışacak tek parti olduğunu söylerken bunu güç anlamında söylüyorum. Çünkü ortada bir gerçek var. Şu anda Serik'te iktidarı en yakın parti İyi Parti’dir.”
SİYASET Haberi
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”İyi Partili yöneticiler Serik’te görev yapan basın mensupları ile bir araya geldiler. İşler Caddesi’nde bulunan Bosna Kahvecisinde yapılan toplantıya; İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, İyi Parti Antalya Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Yılmaz, İyi Parti Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Abdil Sarı, İyi Partili Serik Belediye Meclisi üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantıda İyi Parti’nin Serik’teki ve Antalya’daki çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Kongre sonrası çalışmalarına hız verildiklerini belirten İyi Partililer Serik’in 66 mahallesine temsilciler atanmaya başladığını belirttiler. İlçe Başkanı Kadir Bodur, Serik’te 2018 seçimlerinde olduğu gibi iki partini başa güreşeceğini ve İyi Parti’nin Serik’te iktidar olacağını söyledi.  İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Kazım Yılmaz ve yönetim kurlu üyesi Abdil Sarı ise partinin Antalya il bazında ve ülke geneli siyaseti ile ilgili sorulara cevap verdiler.

Sarı; “Ayakkabıları eskitmeye başladık”

İlçe Başkanı Kadir Bodur’un selamlaması ve taktimi sonrasında ilk konuşmayı yapan İyi Parti Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Abdil Sarı; “Antalya'da iyi Parti'nin sahalardadır, sizlerin de emekleri ortadadır hep birlikte çalışıyoruz. Serik’in burada ayrı bir yeri var. İl başkanımızın yapılan çalışmalardan dolayı Serikli İyi Partilere selamları ve tebrikleri var. Hareketimiz başladığı zaman Genel Başkanımız Sayan Meral Akşener Antalya’daki mitingde, ‘Arkadaşlar bundan sonra koltuklar değil ayakkabılar eskiyecek’ demişti. Biz ayakkabıları eskitmeye başladık sahadayız milletin huzurundayız.” dedi

Yılmaz; “Ana muhalefet partisi yer değiştirmiştir”

İyi Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Kazım Yılmaz ise; “Antalya’da 1 Eylül itibarı ile seçilmiş bir il teşkilatı göreve başlamıştır. Bu süre zarfında Antalya'nın bütün ilçelerinde bütün mahallelerinde teşkilat mensupları olarak çalışmaya başladık çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Dedi. Yılmaz İyi Parti’nin yükselerek ana muhalefet olduğu mesajını vererek; “Bu çalışmalar çerçevesinde halkımıza gördüğümüz şudur artık Türkiye'nin ana muhalefet partisi yer değiştirmiştir ve iktidar İyi Parti'nin yükselişinden rahatsızdır. İktidar bu rahatsızlığını da çeşitli vesilelerle ortaya koymaktadır. Bundan sonra önümüzdeki süreçte bizi daha yakından izlemenizi öneriyorum. Serik sadece Antalya'da değil aynı zamanda Ankara'da ve bütün Türkiye'de İyi Parti'nin liderliğini üstlenmiştir.” dedi

 

Bodur; “Yürüyüşümüz yepyeni bir döneme giriyor”

İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur ise konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye’mizin iyi ve cesur insanları, kıymetli yol arkadaşlarım. Türk siyasetinin son 150 yıllık birikimleri ile beslenen milliyetçi, adaletli ve kalkınmacı yürüyüşümüz yepyeni bir döneme giriyor.   Ülkemizin bize her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu bir gerçek. Cumhuriyet tarihimizin en sorunlu dönemlerinden birini yaşıyoruz, karanlık bir girdaba doğru sürükleniyoruz, böyle bir zamanda tarihteki örneklerinden de biliyoruz ki elini taşın altına koymaktan çekinmeyen cesurlar her daim göreve talip olmuş, ülkemizi ve milletimizi düzlüğe çıkarmışlardır. İşte bu dönemin cesur insanları da sizlersiniz, hiç bir hesabın içinde değiliz, olmayacağız. Tek hesabımız var oda milletimizi huzur ve refaha kavuşturmaktır.”

 “İyi Parti Serik‘te iktidara en yakın partidir”

“21 Haziran 2020 tarihindeki ilçe kongremizden sonra hızlı bir şekilde Serik’te teşkilatımızla birlikte üye kayıtlarımızı artırarak ilçemizde partimizi birinci parti yapmak gayesi ile çalışmaktayız. Her geçen gün kayıtlarımız artmaktadır. Bunun akabinde 66 mahalleye, mahalle temsilcisi atama kararı alarak mahallelerimizde temsilcilerimizin atanmasını tamamlamak üzereyiz.  Serik‘te İyi Parti iktidara en yakın parti durumundadır. İyi Parti milletimizin gönlünde taht kurmuş ve özellikle Serik‘te iddiasını her zaman olduğu gibi sürdürmektedir.”

“CHP başkanının talebi üzerine 3 meclis üyesi partilerine dönmek zorunda kalmışlardır.”

“Ayrıca geçen hafta ilçemizdeki bir yerel gazete, 3 meclis üyesi İyi Parti’den ayrılmış CHP’ye katılmış gibi bir haber yaptı. İşin aslı İyi Parti’miz beş meclis üyesi ile belediyede temsil edilmektedir. Hepimizin bildiği gibi 31 Mart seçimlerine giderken İyi Parti amblemi ve adaylarıyla seçime girmiş, CHP, İyi Parti amblemi altında belediye meclis üyesi adayları ortak hazırlanmıştır. Dolayısıyla CHP, İyi Parti meclis listesinden seçime girmiş, dört CHP’li meclis üyesi bizim listemizden seçilmişti. Ancak CHP Serik İlçe Başkanlığının talebi üzerine CHP’li 3 meclis üyesi arkadaşımız kendi partilerine dönmek zorunda kalmışlardır. Dolayısıyla İyi Parti’den herhangi bir meclis üyesi istifa etmemiştir. İyi Parti’miz Serik’te çok kıymetli 5 Meclis üyesi ile temsil edilmektedir. Değerli basın mensupları kıymetli arkadaşlar bize inananlar var, bizi bekleyenler var, ne bu beklentiyi ne de bu inancı boşa çıkarmamak için başta Şahsım olmak üzere yorulmak bilmeden çalışacağız,  çalışacağız, çalışacağız. Yunus Emre’nin dediği gibi kader gayrete aşıktır. Cahit Zarifoğlu da ne güzel tamamlar bu sözü, ‘Takdir-i ezele teslimiz ama gayrete aşığız’ gayret bizden takdir Allah’tan.”

“Serik’te 2 parti yarışacak”

Daha sonra soru cevap bölümüne geçildi. Serik'te iktidara alternatif in İyi Parti olduğunu belirten ve İyi Parti'nin Serik’te iktidar olacağını ifade eden İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, Serik’te seçimlerde AK Parti ile İyi Parti'nin çekişeceğini diğer partilerin yarışta olmayacağına mesajına verdi. Bodur; “Ben İyi Parti'nin Serik'te iktidar olacağını, AK Parti ile yarışacak tek parti olduğunu söylerken bunu güç anlamında söylüyorum. Çünkü ortada bir gerçek var. Şu anda Serik'te iktidarı en yakın parti İyi Parti’dir. Ben inanıyorum ki İyi Parti yarın yapılacak olan bir seçimde Serik'te birinci parti çıkacaktır.

24 Haziran 2018'de yapılan baskılara ve bütün olumsuzluklara rağmen Serik’te biz arkadaşlarımızla birlikte, bir avuç insan, bir arabayla mahalle mahalle gezdik ve yüzde 28 oy alarak Serik'te ikinci parti olduk. Çünkü İyi Parti Serik seçmeninin fıtratına uygun bir parti, bugün yapılacak olan bir seçimde 2018 yılında olduğu gibi AK Parti ve İyi Parti çekişecektir ve partimiz kazanacaktır.”

Yılmaz; “Bir boşluk var… Muhatabımız yok... Beklemedeyiz”

Gazetecilerin Antalya'da il bazında ve belediyede İyi Parti ile CHP arasında bir sorun olup olmadığı ile alakalı bir sorusu üzerine İyi Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Kazım Yılmaz, böyle bir sorunun olmadığını son birkaç günde yaşanan sorunların CHP'nin kendi içinde yaşandığını belirtti. Yılmaz sözlerin şöyle sürdürdü; “Seçim yerel seçim sonrasında İyi Parti olarak atanmış bir yönetimle devam etmiştik. Resmi olmasa da CHP ile herhangi bir konuda Antalya üzerinde bir anlaşma şeklinde yönetim açısından bir çalışmamız görüşmemiz olmamıştı. Aradan geçen bir buçuk yıla yakın zamandan sonra ise İyi Parti kongresini yapıp seçilmiş bir yönetimle iş başı yaptı. Ancak bu sefer de Sayın Muhittin Böcek’in hastalığından dolayı herhangi bir görüşme yapılamadı ve beklemeye geçildi.

İki parti arasında geçmişten bu yana ittifaka dayalı bir anlaşma yapılamadığı için, işlerin yürütülmesi, bürokrasi vb. konularda bir boşluk oluştu. Biz il teşkilatı olarak il Başkanımız Sayın Başaran'la birlikte bir an önce Muhittin Böcek beyin iyileşmesini görevine geri ödenmesini bekliyoruz. Şu anda iyi Parti İl Teşkilatı olarak bizim Antalya'da belediye anlamında bir muhatabımız yok. Sayın Muhittin Böcek Bey'in iyileşip göre dönmesiyle bu boşluğun ortadan kalkacağına muhatabımızın oluşacağını düşünüyoruz.”

Sarı; “Vatandaş Ümit Özdağ'ın ne dediği ile de ilgilenmiyor.”

İyi Parti Antalya İl yönetim kurulu Abdil Sarı ise gazetecilerin İyi Parti içindeki, genel merkez bazında yaşanan Profesör Dr. Ümit Özdağ açıklamaları ve çıkışlar ile ilgili sorularına karşılık şunları şu cevapları verdi; “Sayın Ümit Özdağ MHP geleneğinden gelen, değer verdiğimiz bir abimiz Ben geçmişten bu yana kendisine yakinen de takip edenlerden birisiyim. Ama siyaset öyle bir şey ki ihtiraslarınızı önünüze alırsanız hata yapma şansınız çok yüksek olur. Sayın Özdağ, son dönemde aile meclisi içerisinde kalması gereken bazı konuları dışarı vurmasından dolayı tabanda seçmen nezdinde büyük bir sıkıntı yaşadı. Biz aynı zamanda şunu da görüyoruz; vatandaş bununla bu tür konularla çok ilgilenmiyor. Vatandaş ekonomik sıkıntıları ile ilgileniyor, cebini düşünüyor, çocukların düşünüyor, faturalarına düşünüyor Ümit Özdağ'ın ne dediği ile de ilgilenmiyor.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bodur:, “İyi, Parti, Serik‘te, İktidar, Olacak”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Bodur: “İyi Parti Serik‘te İktidar Olacak”
Yorumlar
Haber Yazılımı