Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 14:36 Bu haber 2151 kez okundu
 
Bodur: “Serik halkının aklıyla dalga geçilmiştir”
İ Y İ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur bir basın toplantısı düzenleyerek, “Serikli’nin Belek ve Kadriye sahilinde yıllardır kullandığı günü birlik alanların sahil uzunlukları neredeyse yarısının gasp edilmiştir” dedi.
SİYASET Haberi
Bodur: “Serik halkının aklıyla dalga geçilmiştir”

İ Y İ   Parti İlçe  Başkanı Kadir Bodur “Değerli Serik halkı;” diye başlayan açıklamasında,  “Serik  Belediye  Başkanı  Sayın  Enver  Aputkan, Belediye  Başkanı  seçildikten  aylar  sonra,  Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Etem Taş, Ak Parti  Antalya Milletvekili Kemal Çelik ve Mustafa Köse,  Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldırım ve MHP İlçe Başkanı  Ahmet Ali Coşkun'u da yanına alarak Serik basınına poz vermiş ve şunları söylemişti:  ‘Ben burada özellikle Turizm Bakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, il başkanımıza, milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Turizm Bakanımızın bu alanları tekrar Serik halkına kazandıracağım diye sözü vardı. Bakanımız son noktayı koydu. Önümüzdeki günlerde de Ankara'da sözleşmeyi imzalayacağız. Buralar tamamen halkımızın faydalanacağı alanlar olacak’ demişti” diye konuştu. Başkan Bodur, daha sonra şöyle devam etti:  

             “Bu ifadelere rağmen  kısa süre önce anlaşıldı ki  gerçekler çok farklı.  Serikli’nin Belek ve Kadriye  sahilinde  yıllardır kullandığı günü birlik alanların sahil uzunlukları neredeyse  yarısının gasp edildiğini anlıyoruz.   Başkan Aputkan'a  tek  sorumuz var?   Günü birliklerin  bu hale gelmesine gönlünüz razı mı, gerçekten  vicdanınız rahat mı? Basın kanalıyla  Turizm Bakanı’na ve Dışişleri Bakanı’na teşekkür ediyorsunuz. Teşekkürü  sahilleri  Serik halkının  elinden  aldıkları için mi yapıyorsunuz  yoksa?     

Sayın Enver Aputkan! bu tahsisi bu şekilde  imzalarsanız, ''Huzur-u Mahşerde tüm  Seriklilerin  eli  yakanızda olacaktır'' bunu böyle bilin.

Bakanınızın,  istediği zaman Serik'te metazori  şekillerle  birilerini  bir yerlere getirerek, kendi adaletini (!) yerine getirmek gibi marifetler sergileyebildiğini iyi biliyoruz.

                   Serik'in  iktidar  partisinden  hiç mi  milletvekili yok  acaba…   Serik  halkının aklıyla dalga geçilmiştir.  Günübirlikler,  sadece  Seriklinin değil, Türkiye'nin de meselesidir.  Buralar,  sadece  Serik halkının değil, yaz döneminde bölgemize tatil için gelen binlerce insanında  deniz-kum-güneş-orman  nimetinden faydalandığı bir yerdir.

                  Değerli Serik halkı gelin,  hep birlikte  bu duruma  karşı çıkalım.  Serik  halkının  geleceğini  ranta bulaşmış kirli eller belirleyemez.  Bu, Ak Parti’nin Serik halkını yok saymasıdır. Bu işin vebali AK Parti’nindir, bu duruma sessiz kalmayalım, birlik olalım. İYİ  Parti  olarak  Belediye  Meclis  üyelerimiz  ve  tüm  teşkilatımızla  birlikte  bu mücadelenin tam  destekçisi  olacağız.

Serik halkına sözümüz. Bu iş AK Partili Belediye Başkanına, AK Partili Vekillere ve Ak Partinin bakanlarına bırakılırsa sonuç böyle olur.  Serik’te yaşayanlar  olarak,  denize, sahile  ve  mavi  Serik'e  sahip çıkma ve  birlik olma zamanıdır.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bodur:, “Serik, halkının, aklıyla, dalga, geçilmiştir”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bodur: “Serik halkının aklıyla dalga geçilmiştir”
Yorumlar
Haber Yazılımı