Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 11:30 Bu haber 906 kez okundu
 
Bu da “Kırsal Survivor”
Evde sıkılınca, sebze kasaları ve saksılarla oyun platformu kurdular.
GÜNDEM Haberi
Bu da “Kırsal Survivor”İlçemiz Deniztepesi Mahallesi’nde yaşayan Kemal Demir, Surviver yarışmasından esinlenerek sebze kasaları, araç lastikleri ve çiçek saksıları ile oyun platformu kurdu. Kuzenlerin yarıştığı yarışmada, bir kişi de sunucu olarak yarışmayı anlattı.

Acun Ilıcalı'nın Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlediği, 'Gönüllüler' ve 'Ünlüler' olarak iki takımın yarıştığı Survivor, kırsal kesimde yaşayan Demir Ailesi’ne ilham verdi.

Özellikle sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evden çıkamadıkları için çok sıkılan gençlere moral vermek amacıyla düzenlenen yarışmalar, çok heyecanlı çekişmelere sahne oldu.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklama yapan Kemal Demir, “Dünyamızda yayılan korona virüs nedeniyle çocuklarımız dışarı çıkamadığı için şöyle bir fikir düşündüm. Uzun zamandır kimseyi göremiyorlar. Hem eğitim amaçlı hem de çocukları eğlendirmek için böyle bir etkinlik düzenledik. İnşallah herkes çocuklar için böyle bir etkinlik yapabilir. Canları sıkılmaz. Bizler ve gençler Suviver in fanatik izleyicisiyiz. Devamlı izleriz kaçırmayız. Biz niye kendimiz böyle bir yarışma yapmayalım dedik ve böyle bir parkur oluşturduk. Evde kal Türkiye. Acun Ilıcalı inşallah bizleri izler ve görür biz kendisini çok seviyoruz. Buradan da Dominik teki yarışmacılara başarılar dileriz. Acun Ilıcalı’nın gençler için de böyle bir Surviver yarışması düzenlemesini isteriz. Özellikle bu kırsal kesimdeki gençler ve çocuklar için” dedi.

Yarışma da Acun Ilıcalıyı canlandıran Kemal Devrim Demir (16) ise, “Dominik’teki gibi olmuyor. Çok daha farklı bir duygu. Ama onun tattığı duyguyu, tatmaya çalışıyoruz. Acun abiyi de çok seviyoruz” diye konuştu

Deniztepesi Surviver yarışmasında bugün dokunulmazlık oyunu oynadılar. Gönüllüler yarışmayı 6-5 lik skorla kazandı.

Yarışmaların sonunda yarışmacılar “Hayat eve sığar, evde kal Türkiye diyerek mesaj verdiler.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bu, da, “Kırsal, Survivor”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Bu da “Kırsal Survivor”
Yorumlar
Haber Yazılımı