Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 10:55 Bu haber 1705 kez okundu
 
Bu Kütüphane Orada Olmamalı
İlçemizde Tekeli Ortaokulu binasına Milli Eğitim Bakanlığı’nca yaptırılan deprem testi neticesinde depreme dayanıksız raporu verilmesi ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü ve Serik Belediyesi arasında yapılan protokol ile belediyenin iş makinalarınca yıkıldı. Yıkılan alanda kalan Halk Kütüphanesi binası ise bir kenarda öylece kaldı.
KÜLTÜR & SANAT Haberi
Bu Kütüphane Orada OlmamalıBinanın yıkılmasının ardından Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığımız ile protokol yapılarak deprem riski dolayısıyla yıkılması planlanan 3 adet okul binası belediyemiz tarafından yıkılacak. Bu çalışmalara Tekeli ortaokulunda başlamış bulunuyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile görüşmelerimiz devam ediyor. İleride bu alanın altını otopark, üzerini de Kaymakamlık binası ile bütünleşerek meydan olarak değerlendirilmesini düşünüyoruz” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Halkımız bu açıklama ile Serik Belediye Başkanlığı’nca bu alan altı otopark, üstünün ise Kaymakamlık binası ile bütünleşerek meydan olarak değerlendirileceğini öğrendi.

Otopark ve meydan fikri vatandaşlarca da tam destek göreceğini biliyoruz. Ama o alanda yaptığımız araştırmada büyük bir sıkıntı tespit ettik.

Koskocaman meydanlık alan üzerinde ucube şekilde İlçe Kütüphanesi tarafından kullanılan bina kalmış ve görüntü kirliliğine sebebiyet vermiş. Aklımıza acaba o bina orada kalacak mı yoksa o bina da yıkılarak meydan genişletilecek mi sorusu geldi.

Eğer bina yıkılarak başka bir alana kaydırılacaksa sorun kalmayacak, yok o bina orada kalacaksa o zaman o alana yapılacak otopark ve meydanın ortasında kalarak yapılacak tüm güzelliklere engel olacağı gözlerden kaçmayacaktır. O bina o alana yakışmamaktadır.

Kütüphane binası ile ilgili olarak İlçe Kütüphane Müdürlüğü bir an önce ilgili kurumlarla irtibata geçerek kendilerine arsa bulmalı ve o alanı boşaltmalıdır.

Bu konuda Serik Belediye Başkanlığı’na da iş düşmektedir. Serik Belediye Başkanlığı ve Kütüphane Müdürlüğü arasında yapılacak işbirliği ile başka bir yerden arsa gösterilmesi ya da yeni bir kütüphane binası yapılarak ilçe kütüphanesine tahsis edilmelidir.

Serik Belediye Başkanlığı’nın, yaptığımız çağrıya kulak verileceğini düşünüyor, konu ile ilgili olarak bir an önce çözüm bulunacağını umuyoruz.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Bu, Kütüphane, Orada, Olmamalı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu Kütüphane Orada Olmamalı
Bu Kütüphane Orada Olmamalı
Bu Kütüphane Orada Olmamalı
Yorumlar
Haber Yazılımı