Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:01 Bu haber 976 kez okundu
 
Buğdaya rekor fiyat
Antbirlik, buğday alım fiyatını 1.37 TL/kg olarak açıkladı. Hasat öncesi yapılan açıklama Antalyalı buğday üreticisinin yüzünü güldürdü.
EKONOMİ Haberi
Buğdaya rekor fiyat

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) buğday alım fiyatını belirledi. Gecen yıl buğdayın kilosunu 1.10'dan alan Antbirlik, bu yıl buğday fiyatını 1.37 olarak açıkladı. Hasat döneminden hemen önce yapılan açıklama Antalyalı çiftçiyi mutlu etti.

 

Yeni hasat döneminin Antalyalı çifçiye hayırlı ve bereketli olmasını temenni eden Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Bu yılda fiyat politikamızı belirlerken, çiftçimizin kazanımını düşündük. Alın teri ve emeğinin karşılığını en iyi alması için, en yüksek fiyatı verdik” dedi.

 

Hizmete geldikleri ilk günden bu güne kadar Antalyalı çiftçilerin üretimini arttırması için teşvik edici politika izlediklerini belirten Yavuz, “Çiftçimiz üretecek biz alıp/satacağız. El ele verip ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacağız. Önümüzdeki yıllarda da en iyi fiyatı bizim vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Buğdaya, rekor, fiyat,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Buğdaya rekor fiyat
Yorumlar
Haber Yazılımı