CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARININ KURUCUSU FATİH KARACA’NIN BASIN AÇIKLAMASI
tt
Haber
04 Eylül 2020 - Cuma 13:55 Bu haber 2993 kez okundu
 
CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARININ KURUCUSU FATİH KARACA’NIN BASIN AÇIKLAMASI
Serik Cenap Düzgün Başarı Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Fatih Karaca, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek hem geçmiş dönem eğitim-öğretim süreciyle alakalı hem de yeni eğitim-öğretim dönemiyle ilgili önemli açıklama ve tespitlerde bulundu.
EĞİTİM Haberi
CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARININ KURUCUSU FATİH KARACA’NIN BASIN AÇIKLAMASI
KORONAVİRÜS (COVİD-19) EĞİTİM SEKTÖRÜNDE EZBERLERİ BOZDU

Covid-19 Pandemisi sebebiyle mart ayında ülke genelinde eğitim-öğretim süreci ilgili bakanlıkların kararıyla durduruldu. Bizler, okulların kapanmasıyla birlikte bütün olumsuzlukları minimize ederek tüm öğrencilerimizin evde eğitim almasını sağladık. Öğrencilerimizin LGS ve YKS maratonlarına hız kesmeden devam edebilmeleri için video ders, canlı ders, çevrimiçi soru çözümü, çevrimiçi deneme sınavı gibi sınav sürecinin olmazsa olmaz şartlarını gereğince yerine getirdik. Bunlarla birlikte Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un açıklaması doğrultusunda haziran ayında başarılı bir telafi eğitimi gerçekleştirdik.

Fatih Karaca, yapılan tüm bu özverili çalışmaların meyvelerinin sınav sonuçları açıklanınca alındığını, Cenap Düzgün Eğitim Kurumlarının uzaktan eğitim ile de öğrencilerinin hedeflerini gerçekleştirmelerine vesile olmanın gururunu yaşadığını belirtti. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı üniversite sınavında en yüksek puanı alarak Serik’te eğitim veren özel eğitim kursları içerisinde 1. olan Berfin Üz’ün kendi öğrencileri olduğunu ifade eden Fatih Karaca, öğrencileri Berfin Üz’ün Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Aynı şekilde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Cenap Düzgün Başarı Eğitim Kurumlarında LGS’ye hazırlanan öğrencilerden 18 Fen Lisesi, 2 Antalya Anadolu Lisesi, 3 Adem Tolunay Anadolu Lisesi, 45 Serik Anadolu Lisesi ve 32 Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi sonucu ile bu gururun arttığını; YKS’ye hazırlanan öğrencilerden 6 Tıp Fakültesi, 3 Eczacılık Fakültesi, 3 Diş Hekimliği Fakültesi, 3 Diyetisyenlik, 7 Hukuk Fakültesi, 1 THK Pilotaj, 3 Makine Mühendisliği, 1 Dil ve Konuşma Terapistliği, 2 Yazılım Mühendisliği, 10 Bilgisayar Mühendisliği, 16 Hemşirelik, 5 Sosyal Hizmetler, 32 Eğitim Fakültesi, 4 Mimarlık ve 5 Ziraat Mühendisliği sonucu ile bu gururun zirve yaptığını ifade etti.

İSTER UZAKTAN İSTER YÜZ YÜZE EĞİTİM OLSUN. YENİ EĞİTİM YILINA EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE HAZIRIZ

Uzaktan eğitim konusunda gerekli ve yeterli teknik donanıma hazır olduklarını ifade eden Fatih Karaca alınan tedbirlerle ilgili olarak şunları söyledi:  Hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin sağlığı bizim için her şeyden daha önemlidir. Riski en aza indirmek için yoğun bir çaba harcadık, harcıyoruz.

√ Öncelikle hem kolej binamızda hem de kurs binamızda tüm yerler nano  gümüş iyon temizliği ile dezenfekte edildi.

√ Öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabileceği noktalara maske ve dezenfektan temin edildi. Zorunlu haller dışında kullanılması düşünülmeyen ve kumandalarının sadece görevli kişide bulunduğu klimaların her ihtimale karşı temizlikleri ve bakımları yapıldı.

√ Kolej ve kurs binalarımızın bütün alanlarına virüsle ilgili bilgilendirme afişleri, sosyal mesafe kuralını hatırlatan hatta uymak zorunda bırakan uyarı afişleri asıldı.

√ Kolej ve kursumuza gelen tüm bireylerin ateş ölçümlerinin yapılması, kurum içerisinde bütün bireylerin maskeli olarak dolaşması öncelikli kurallar olarak belirlendi.

√ Hem öğretmen kadromuzun hem de personelimizin ateş ölçüm ve sağlık takipleri düzenli olarak yapılıyor ve aynı ciddiyette yapılmaya devam edecektir.

√ Ortak kullanım noktalarının özellikle ve sürekli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğinin altını çizen ve bu konuda çok hassas olduklarını belirten Fatih Karaca, kolej ve kurs binalarında haftada bir ozon temizliğinin yapıldığını; kapı kolları, lavabolar, pencereler, sıra ve masalar gibi ortak kullanım alanlarının ise sık aralıklarla temizlendiğini söyledi.

CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARI 30 YILLIK BİR MARKA

Cenap Düzgün Eğitim Kurumlarının Antalya’da; Başarı Eğitim Kurumlarının ise Serik’te 30 yıllık bir geçmişe sahip ve marka değeri Türkiye çapında bir eğitim kurumu olduğunu belirten Fatih Karaca,

Şu an aktif görevde olan bir çok doktor, avukat, hakim ve savcının, mühendisin ve öğretmenin üniversite sınavına Cenap Düzgün Başarı Eğitim kurumları vesilesiyle hazırlandığını,  Cenap DÜZGÜN Başarı eğitim kurumlarının eğitim geçmişinin Türkiye 1.likleri, Antalya ve Serik 1.likleri ile dolu olduğunu CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARINDA ‘’BAŞARININ TESADÜF OLMADIĞINI’’ ifade etti.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: CENAP, DÜZGÜN, BAŞARI, EĞİTİM, KURUMLARININ, KURUCUSU, FATİH, KARACA’NIN, BASIN, AÇIKLAMASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARININ KURUCUSU FATİH KARACA’NIN BASIN AÇIKLAMASI
CENAP DÜZGÜN BAŞARI EĞİTİM KURUMLARININ KURUCUSU FATİH KARACA’NIN BASIN AÇIKLAMASI
Yorumlar
Haber Yazılımı