Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 22:27 Bu haber 4848 kez okundu
 
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”
CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, Serik’te bulunan gazeteciler ile bir araya gelerek gündem konularını değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Serik ilçesinde bir restaurantta gerçekleştirilen toplantıda CHP Serik İlçe Başkanına Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti.
SİYASET Haberi
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”

“ZİRAAT ODALARI KONUSU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINACAK”
CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir yaptığı açıklamada, “Geçen hafta bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyarette Ziraat odası ile ilgili bir dosyamız vardı. Birde yeni binamızın tapusunu Genel başkanımıza götürdük. Genel başkanımıza Ziraat Odası seçimlerindeki süreci anlattık. Mahkeme Bilginler delegesi ile ilgili problemin giderilmesinin ardından seçim yapılmasına karar vermiş. Kaymakamlık seçim yapılması için yazı yazmış. Seçim Kurulu da kongrenin yapılmasını istiyor. Bunlar yaklaşık 2 yıl önce olmuş. Genel Başkanımız konu ile ilgili inceleme başlattı. Önümüzdeki grup toplantısında konu meclise taşınacak. Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile Genel Başkanımız konuyu görüşecek. Ziraat odaları çiftçinin önemli dayanağı. Ziraat Odalarında siyasi görüş önemli değil, bir ziraat mühendisi başkan olması gerekir. Ziraat odaları kişilerin kendilerini akladığı kurum olmamalı” dedi.

“SU KONUSUNDA SERİK 15 YIL GERİYE BAKMAYACAK”
Geçtiğimiz hafta merkezdeki muhtarlar ile ASAT’a gittiklerini anlatan Demir, “Bugün Ulaşım Daire ve Fen İşleri ekipleri geliyor. Cumhuriyet Mahallesi’ne otobüs durakları, sinyalizasyon, Yaşar Uçar Caddesi’nin çift yön olması, Kökez Mahallesi’ne arıtma ve atıksı boruları döşemesi var. Serik’in en büyük sıkıntısı su. Su için Belkıs bölgesinden kuyu yeri belirleniyor. Gerekirse istimlak yapılacak. Oradan ciddi bir sondaj ile Serik 15 yıl geriye bakmayacak. Beşkonak suyu ile ilgili de araştırma yaptık. Raftingcilerle ilgili bir sorun olmuş. Görüşmeler devam ediyormuş. Rafting sırasında su kapanıp, rafting sonrası su alınacak şekilde anlaşmaya varılmış. İller bankası ile görüşmeler devam ediyor” diye konuştu.

Sinek ve ilaçlama hakkında konuşan Demir, “Korona nedeniyle ilaçlamacıların kronik hastalıkları nedeniyle tam kadro çalışamadılar. Geçen hafta Serik’te 12 olan araç sayımız 20 ye ulaştı. İlaçlamaya hız verildi. Şikayetlerde azaldı. Asıl sorun oteller açılmadığı için havuzlarda meydana gelen yosunlar nedeniyle sinek çoğalmıştı. Onu da görüştük çözüyoruz. Logarlarda ilaçlanmaya başlandı” dedi.

“SERİK SPOR HAKKINDA İDDİALAR VAR. SERİK SPOR BAŞKANI BAĞIŞ LİSTESİNİ HALA VERMEDİ”
Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve Serik spor tarafından işletilen otopark sistemini kaldıracaklarını söyleyen Demir, “Serik spor her yerden bağış almış zaten. Geçenlerde Serik Spor başkanından kimlerden bağış aldıklarını istedim. Halen bana liste veremedi. Çünkü bazı şeyler ortaya çıkacak. 1 aydır vermiyor. Ben bir siyasi partiyim. Verilmesi lazım. Çünkü bu konuda iddialar var. Özellikle transferler konusu, Serik’li topçuların takımdan uzaklaştırılması gibi duyumlarımız var. Serik spor hepimizin. Transfere karşı değiliz ama kendi çocuklarımıza da yer vermeliyiz” diye konuştu.

“CHP’YE ŞİŞİRME ÜYELER LAZIM DEĞİL”
Üye kayıtları ile ilgili açıklama yapan Demir, “Partimize biz geldikten sonra bine yakın üye yaptık. İki binin üzerinde üyemiz var. Eski üyeleri incelettiriyoruz. Bize şişirme üye lazım değil 10 üye olsun partili olsun ama sağlam olsun. Şimdi birim müdürleri ve yönetim kurulu üyelerim ile birlikte tek tek köyleri dolaşıp sorunları yerlerinde inceleyeceğiz” dedi.

“SAHİLE OTEL YAPILMAMAK KAYDIYLA BAKANLIĞA DESTEK VERİRİZ. SAHİLLER HALKA BIRAKILMALI”
Sahiller konusunu da takip ettiklerini belirten Demir, “Ayın 20’sinde toplantı varmış. Olumlu bir sonuç çıkmazsa STK’lar, muhtarlar ve siyasi partilerle birlikte 2 tane Belek 2 tane de Kadriye’ye kara çadır kuracağım. Genel Başkanımda çadırın ilk ziyaretçisi olacak. O konuda genel başkanım tam destek veriyor. Bizim için sahilleri kimin işleteceği önemli değil. Otel yapılmama şartı ile bizde Bakanlığa destek verir, alkışlarız. Halka bırakılsın kimin işlettiği önemli değil. Bakanlık ya da Belediye. Buralarda denetim çok önemli sahillere kadınlarımız gidiyordu. Halkımız rahatlıkla denize girebilsin. Gidip adam alkol alıyordu. Sahildeki kadınlar rahatsız oluyorlardı. Bunlar yaşandı. Burada amacına uygun alkol falan olmadığı zaman daha iyi olur. Alkol alacaksan git başka yerde restaurantta iç. Vatandaş denizine rahatlıkla girsin. Alkol satmamak kaydı ile çay bahçeleri olabilir. Otel yapılmamak ve halka bırakılmak kaydı ile biz destek veririz. Biz buraları kurtarmamız lazım” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN SERİK’TE YENİ YÜZLER GÖRÜLMELİ. DENENMİŞLERİN DENENMESİNİ İSTEMİYORUM”
Belediye Başkan adaylığı konusuna da değinen Demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum. Örgütün içinden sıfır kilometre, örgütümüzün benimseyeceği, seçimi kazanabilecek vizyona sahibi adaylar olabilir. İsmi geçen adaylar uzun süre belediye başkanlığı yaptılar. Bunların hizmetleri için teşekkür ederiz. Serik geriye dönmemesi lazım. Serik’te yeni yüz görülmesi lazım. CHP yi benimsemiş, sülalesi CHP li Belediye Başkanlığı yapabilecek kapasiteye sahip biri aday olmalıdır. Denenmişi denemeyeceğiz. Bu konuda kimseye herhangi bir sözümüz yok. Burada yeni kurulan partileri de görmek lazım ama ittifaklar olmaz ise Serik’te CHP ile AKP yarışır. Uzun yıllardır Belediye Başkanlığını Serik’te CHP alamamış. Oda benim ilçe başkanlığımda nasip olacak inşallah” dedi.

“SERİK’E YENİ KREŞ AÇIYORUZ”
Serik Merkez’e Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca kreş açılacağını söyleyen Demir, “Tekeli okulu yanında bir bina ile anlaşıldı. Tadilat başlayacak. En kısa sürede 4 sınıf, 8 öğretmen, 64 öğrenci kapasiteli olacak. Ücreti diğer kreşlere göre daha hesaplı olacak. Zannedersem belli bir kısmını devlet ödüyor” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: CHP, İlçe, Başkanı, İbrahim, demir,, “Ben, artık, denenmişlerin, denenmesini, istemiyorum”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”
CHP İlçe Başkanı İbrahim demir, “Ben artık denenmişlerin denenmesini istemiyorum”
Yorumlar
Haber Yazılımı