CHP’Lİ KADINLARDAN CANİLERE TEPKİ
tt
Haber
21 Ağustos 2020 - Cuma 14:17 Bu haber 4025 kez okundu
 
CHP’Lİ KADINLARDAN CANİLERE TEPKİ
CHP’li Serikli Kadınlar, işlenen kadın cinayetlerine sessiz kalmadı. Parti binasında biraraya gelen CHP’li kadınlar, kadın cinayetlerine “Dur” demek için haykırdılar.
SİYASET Haberi
CHP’Lİ KADINLARDAN CANİLERE TEPKİ
CHP’li Serikli Kadınlar, işlenen kadın cinayetlerine sessiz kalmadı. CHP’li Serikli Kadınlar, ülkemiz de ve ilçemizde işlenen kadın katliamlarına dur demek için CHP Serik İlçe Binası’nda basın açıklaması yaptı.

CHP’li Serikli Kadınlar, yapılan basın açılmasında şunları söylediler: “Dün, bugün, yarın… Hiç bitmeyecek kadın cinayetleri… Bu kez ilçemizde bir kadın vahşice öldürüldü. Bu topraklar çocukları ve kadınları öldürmekten utandı, ama cinayetleri işleyenler utanmadılar. Ömrünün baharın daha 39 yaşında yitip giden yaşamları ellerinden alınan çocuklarının mutlu günlerini göremeyen, hayallerinden uzaklaştırılan Dudu ÇAĞAN’ın acısını yüreğimizde hissediyoruz.

Biz diyoruz ki; kadın cinayetleri, politiktir. Bu güne kadar cinayete kurban giden kadınlar, dün olduğu gibi bu günde öldürülmeye devam ediyor. Her gün ülkenin bir çok bölgesinde cani bazı erkekler kadınlara acı vermeye öldürmeye devam ediyor.

Kafası esen erkekler; baba, erkek kardeş, nişanlı, koca ve komşu erkek fark etmiyor. Kadınları öldürüyorlar. Ya boğarak, ya silahla veya bıçaklayarak. Kadın katliamlarına son verilmesi için herkesin elini taşın altına koyması ve acilen çözüme yönelik adımlar atılması şarttır.

Son olsun dedikçe artıyor kadın cinayetleri… Öldürülüyoruz bir bir…

Onun için diyoruz ki; cinayetler hemen durdurulsun. İstanbul sözleşmesi ve mevcut yasaları bilinçli olarak uygulamayan, bunu ülke gündemine getirmeyen, umursamayanlar katili değil, mağduru suçlu gören toplumsal zihniyetle ve bir adım yol alamayan şiddet ve cinayet meselesi…

İşte bu yüzden kadın cinayetleri politiktir. Bu yüzden İstanbul Sözleşmesi yaşatır, diyoruz.

Artık biz kadınlar öldürülmek istemiyoruz. Kızlarımız, çocuklarımız öldürülmesin diyoruz. Cinayeti işleyen caniler, gerekli ceza almalı ki; cinayetlerin önüne geçilsin.

Biz kadınlar diyoruz ki bu coğrafyada kadınların gülüşleri soldurulmasın. Hayalleri yok edilmesin. Biz kadınlar haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Dudu ÇAĞAN’ların Pınar GÜLTEKİN’lerin, Emine BULUT’ların Gülade’lerin Cansel’lerin bunlar gibi yüzlerce kadınların katillerini ve buna göz yumanları lanetliyoruz ve gerekli cezaları almaları için mücadelemizden asla vazgeçmiyoruz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: CHP’Lİ, KADINLARDAN, CANİLERE, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı