CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
tt
Haber
13 Ocak 2020 - Pazartesi 12:32 Bu haber 4493 kez okundu
 
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Kongresi’nde yapılan seçimi İbrahim Demir’in listesi kazandı. 4 adayın yarıştığı kongrede Demir CHP Serik İlçe Başkanı seçildi.
SİYASET Haberi
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
CHP Serik İlçe Kongresi Pazar günü Karalar Düğün Salonu’nda yapıldı. 4 adayın yarıştığı kongrede, İbrahim Demir, Yusuf Dinç, Abdullah Akbaba ve Yusuf Etli’nin listeleri delege karşısına çıktı. 250 delegeden 245’inin oy kullandığı seçim sonucunda, İbrahim Demir 119 oy alarak ilçe başkanı seçildi. Yusuf Dinç 70 oy alırken, Abdullah Akbaba 37, Yusuf Etli 19 oy aldı.

Divan Başkanlığını CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın yaptığı kongrede, divan başkanı yardımcısı Turgay Acar, katipler ise Ali Rıza Akkaş ve Özay Ceyhan oldu. Saygı duruşuna bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede mevcut İlçe Başkanı Yusuf Etli açılış konuşmasını yaparak parti faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra ise CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve milletvekilleri konuşmalarını yaptılar. Adayların konuşmaları sonrasında ise, seçime geçildi.

Kurulan 4 sandıkta oy verme işlemini saat 17.00’a kadar sürdü. Sandıklar kapanarak, sayıma geçildi. Yapılan oy sayımı neticesinde; İbrahim Demir 119, Yusuf Dinç 70, Abdullah Akbaba 37, Yusuf Etli 19 oy aldı.

İbrahim Demir’in CHP Serik İlçe Başkanı seçildiği kongrede, 16 kişilik listesinde şu isimler yer aldı:

Hüseyin Akın, Ramazan Arı, Ceyhun Ceyhan, Oğuz Ersöz, Zatiye Çeşme, Ahmet Çulluoğlu, Hakan Doğan, Erdoğan Has, Emine Koç,      Mustafa Kurt, Adem Özkan, Arife Özer, İbrahim Şahin, Önder Uçar, İlknur Uyar, Mehmet Yıldız.

Kongrede ayrıca, 25 kişiden oluşan il delegeleri de belirlendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak, CHP Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydan Özer, Cavit Arı ile Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un katıldığı kongreyi çok sayıda partili de izledi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: CHP’ye, “Demir”, Gibi, Başkan,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
CHP’ye “Demir” Gibi Başkan
Yorumlar
Haber Yazılımı