Çiftçi ve Pazarcıların Talepleri Yerine Getirildi
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 13:47 Bu haber 1628 kez okundu
 
Çiftçi ve Pazarcıların Talepleri Yerine Getirildi
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 18 günlük kısıtlamada özellikle tarımın başkenti Antalya'da ürün arzında yaşanan artış, ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçiler tarafından üretilen tarımsal ürünleri zayi olmaması yönünde yapılan girişimler sonuç verdi. Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş ve Antalya Ak Parti milletvekillerinin girişimiyle birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 'Pazar Yerleri' konulu genelge yayınlandı.81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs cumartesi günleri pazar yerleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek.
GÜNDEM Haberi
Çiftçi ve Pazarcıların Talepleri Yerine GetirildiGİRİŞİMLER SONUC VERDİ

Tarımın başkenti Antalya'da mevsimsel etkiler nedeniyle çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin zayi olmaması ve pazarcı esnafımızın mağdur olmaması adına talepler dikkate alındı.Girişimler sonucu tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs'a denk gelen cumartesi günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.Vatandaşların ikametlerine en yakın pazar yerlerine gidip gelebilmelerine izin verilecek.Yoğunluğu önlemek için mevcut pazar yerleri genişletilecek ve ya ilave pazar alanları oluşturulacak.Pazar yerlerine kontrollü giriş çıkışları sağlamak için belirlenen noktaları haricinde diğer tüm alanlar demir bariyerler ile kapatılacak.Pazar yerlerinde ise sergi ve tezgahlar arasında 3'er metre mesafe olacak.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, ''Çiftçilerimizin ve pazarcı esnafımızın taleplerini milletvekillerimizle birlikte hükümetimize ilettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla gerekli adımlar atıldı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek bu zorlu sürecin birlikte üstesinden geleceğiz '' diye konuştu.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Çiftçi, ve, Pazarcıların, Talepleri, Yerine, Getirildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiftçi ve Pazarcıların Talepleri Yerine Getirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı