Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:15 Bu haber 2244 kez okundu
 
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Serik’te balon satan bir vatandaş Arife günü çocuk mezarlarına balon bağladı.
YAŞAM Haberi
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldüBaloncunun sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntülerinin ardından Baloncu yaşananları, "Arife günü çocuklara balon dağıtırken, bir kadın balon istedi. 'Çocuğunu gönder' dediğimde 'O gelemez mezarda' cevabını verdi. Benden aldığı balonu mezar başına asınca içim yandı. Yaşayanları sevindiriyorum ölen çocukları da sevindirmek istedim" sözleriyle anlattı.

Serik ilçesinde Arife günü mezarlık çevresinde olan bir vatandaş, bir baloncunun çocuk mezarlarını tek tek dolaşıp mezarlara balon bağladığını görünce bunu kayda aldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler hem büyük ilgi gördü, hem de merak uyandırdı. Baloncunun sırrı bir gün sonra ortaya çıktı.

BALONLARI TEK TEK MEZARLARA BAĞLADI

Geçimini çocuklara balon ve pamuk şeker satarak sağlayan Sait Kocatepe, arife gününü sokaklarda çocuklara balon dağıtıyordu. Mezarlık yakınında kendisinden balon isteyen bir kadına "Çocuğunu gönder vereyim" dedi. Kadın, "Çocuğum gelemez mezarlıkta" deyip baloncudan aldığı balonu çocuğunun mezar taşına bağlayıp ayrıldı. Olaya şahit olan ve yaşadığı olaydan duygulanan Sait Kocatepe oradan ayrılıp onlarca balon hazırladı ve mezarlığın yoğun olmadığı akşam saatlerinde aynı yere yeniden geldi ve mezarlıktaki çocuk mezarlarına tek tek balon bağladı.

20 yıldır ilçede balon satan Sait Kocatepe o anları anlattı:

"Her yıl kandillerde ve bayramlarda çocuklara şeker ve balon dağıtırım. Arife günü mezarlık yanından geçerken bir kadın balon istedi, ben de çocuğunu göndermesini istedim. Çocuğunun mezarda olduğunu söyledi ve balonu alıp çocuğunun mezar taşına bağladı. Bundan çok etkilendim ve Arife günü çok fazla ziyaretçi olan mezarlığa gitmek için akşam saatlerini bekledim. Hazırladığım balonları tek tek çocuk mezarlarına bağladım. Yaşayan çocukları zaten sevindirmeye çalışıyorum, ölen çocuklar için de kendimce bir şey yapmak istedim. Bunu yaparken de kendi çocuklarım gibi tüylerim diken diken oldu. Allah kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin. O balonlar zaten başka çocuklar tarafından alınacak, orada devamlı kalmayacak" dedi.

Balon sattığı parkta da çok fazla ailesi olmayan çocuklara hem sahip çıktığını hem de onlara balon verdiğini belirten Kocatepe, “Burada çocuklara karşı yapılan yanlış bir hareket olduğunda emniyete haber veriyorum. Hem burada vatana millete ailelere faydalı olabilmek için hem çocuklara sahip çıkıyorum. Hem de para kazanıyorum. Benim herhangi bir kötü niyetim olmadı olmaz da benim tek niyetim çocuk sevgisi” diye konuştu.

Kendisinin çocukluğunda çok fakir olduğunu ve kalabalık bir ailede yaşadığını dile getiren Kocatepe, “Rahmetli babam bize hiç oyuncak almazdı. O zaman bende büyüyünce oyuncakçı olacağım derdim. Gariban bir ailenin 14. Çocuğuydum: 16 kardeştik. Yokluk içerisinde büyüdük. Ben parkta bulunduğum sürede balon alanda alamayanda oluyor. Kendime göre hayır yapmayı seviyorum” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Çocuk, mezarlarına, balon, bağlayan, vatandaşın, sırrı, çözüldü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Çocuk mezarlarına balon bağlayan vatandaşın sırrı çözüldü
Yorumlar
Haber Yazılımı