Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 10:56 Bu haber 939 kez okundu
 
Çömezoğlu: “Gıda Fırsatçılarına İzin Vermeyeceğiz”
Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, “Gıda denetimlerimizi Ramazan ayı boyunca daha sıkı bir şekilde sürdüreceğiz. Gıda üzerinden fırsatçılık yapmak isteyenlere de kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.
TARIM Haberi
Çömezoğlu: “Gıda Fırsatçılarına İzin Vermeyeceğiz”

Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, “Gıda denetimlerimizi Ramazan ayı boyunca daha sıkı bir şekilde sürdüreceğiz. Gıda üzerinden fırsatçılık yapmak isteyenlere de kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.

Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında yıl boyu devam eden gıda kontrolleri özellikle Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte daha da artırıldı. Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı gıda kontrol görevlileri gıda satış, toplu tüketim, üretim yeri ve onay işletmelerinde denetimlerine devam ediyorlar.

Yapılan denetimlerde muhataplara gerekli uyarı ve bilgilendirmeler de yapılıyor. İşletmelerden ise numuneler alınıyor ve inceleme işlemleri için laboratuvarlara gönderiliyor. Turizm tesislerinden, restoran ve lokantalara, marketlerden, toptancılara kadar gıdanın alındığı, satıldığı, üretildiği ve tüketildiği her yerde denetimlerini sürdüren ekipler, ürünlerin sağlıklı bir şekilde seyir etmesi için çalışıyorlar.

Denetimler Aralıksız Devam Ediyor 

Gıda denetimleri ile ilgili bilgi veren Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu şunları söyledi: “Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün gıda kontrol görevlileri tarafından gıda denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Görevlilerimiz ilçe genelinde gıda satış, toplu tüketim, üretim yeri ve onay işletmelerinde denetim yapıyorlar. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte gıda denetimleri ekiplerimiz tarafından artarak devam ediyor. Yapılan denetimler içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri, pastacılık ürünleri ile diğer gıda üretimi ve satışı yapılan yerlere yönelik denetimlere öncelik veriliyor. Yine turizm sezonunun açılması ile birlikte hareketlenen sektörde de bir olumsuzluk yaşanmaması için denetimler devam ediyor.”

Fırsatçılara İzin Yok

Tüketicilere de gıda konusunda uyarılarda bulunan Çömezoğlu; “Tüketicilerimizin aldıkları gıda maddelerine dikkat etmeliler. Gıda ile ilgili karşılaştıkları sorunları ise Alo Gıda 174 hattına bildirmelerini istiyoruz. Yıl boyu süren Ramazan ayı öncesi de artırdığımız gıda denetimlerimizi Ramazan ayı boyunca da daha sıkı bir şekilde sürdüreceğiz ve gıda üzerinden fırsatçılık yapmak isteyenlere de kesinlikle izin vermeyeceğiz.” dedi

Öğrenciler Bilinçlendiriliyor

Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gıda denetimlerinin haricinde gıdaların tanıtımı, tüketilmesi ve güvenli gıda konuları ile ilgili olarak ta Serik’teki ilk ve ortaokullarda öğrencilere seminerler düzenliyorlar. Öğrencilerin güvenli gıda konunda bilinçlendirmeye yönelik olarak verilen seminerlerde sınıflarda sunulan görsel materyallerle öğrencilerin gıda konusunu daha iyi kavramaları amaçlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çömezoğlu:, “Gıda, Fırsatçılarına, İzin, Vermeyeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı