Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 10:10 Bu haber 4658 kez okundu
 
Cornelia’ya Sağlıklı Turizm Belgesi
İlçemiz Belek Turizm Merkezi’nde bulunan Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Otel de “Sağlıklı Turizm Belgesi” sertifikasını aldı.
TURİZM Haberi
Cornelia’ya Sağlıklı Turizm Belgesi

Türkiye'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı ile "Güvenli Turizm Sertifikasyonu" alan tesis sayısı her geçen gün artıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı, İçişleri ile Dışişleri Bakanlıkları’nın katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle başlatılan Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı'na dahil olan Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Otel, hijyen ve sosyal mesafe açısından mekanlarını yeniden dizayn etti.

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı çerçevesinde yayımlanan, “Konaklama Tesisleri ve Tesisler Bünyesinde Yer Alan Yeme ve İçme Ünitelerinde Pandemi Sürecinde Uygulanacak Covid-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri” kapsamında istenen koşulları yerine getirdiği için Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Otel “Sağlıklı Turizm Belgesi” almaya kazandı.

Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Otel Kalite Müdürü Erhan Özgen, Yaklaşık 3 ay önce başladıkları Covit-19 tedbirleri kapsamındaki hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde başlatılan “Sağlıklı Turizm Belgesi” sertifikasını aldıklarını belirten Özgen, Sadece sertifikasyon için değil önlerindeki 2021 yılını da düşünerek hazırlandıklarını aktardı. Özgen, “Turizmin durumu malum ama biz her an turizm başlayacak şekilde hazırlıklarımızı tamamladık. Gelen misafirlerimize sağlıklı ve güvenli turizmi taahhüt etmekteyiz. Tüm misafirleri güvenli bir tatile bekliyoruz” dedi.

Otelin bu kapsamda yaptığı hazırlıklara da değinen Özgen, “Özellikle sosyal mesafe başlığı altında otelin kapasitesini de büyük oranda düşünerek tüm misafirlerin rahat ve güvenli tatil yapabilmeleri için tüm alanlarda sosyal mesafe kurallarını uyguladık. En büyük değişiklik açık büfe ve yiyecek içecek bölümünde oldu. Özellikle açık büfemiz alakart sisteme dönmüş bulunmaktadır. Misafirlerimiz girişten itibaren, hem onların hem de personelin güvenliği açısından termal kamera sistemi ile misafirlerimizin ateş kontrollerini yaparak çalışmalarımıza başlayacağız. Girişlerde özel giriş işlemleri (check in) yöntemlerimiz ve temassız işlemlerimiz, birçok alanda tek kullanımlık malzemelerimiz ve dezenfeksiyon sistemlerini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Misafirlerimiz giriş den çıkış kadar (check in den check out a kadar) birçok konuda konforu hissedecekler ve güvenli tatilin tadına varacaklardır” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Cornelia’ya, Sağlıklı, Turizm, Belgesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cornelia’ya Sağlıklı Turizm Belgesi
Cornelia’ya Sağlıklı Turizm Belgesi
Cornelia’ya Sağlıklı Turizm Belgesi
Yorumlar
Haber Yazılımı