Coşkun: “Çanakkale Bir Şahlanış Destanıdır”
tt
Haber
18 Mart 2020 - Çarşamba 15:48 Bu haber 1904 kez okundu
 
Coşkun: “Çanakkale Bir Şahlanış Destanıdır”
Coşkun; “Çanakkale, Türk Milletinin küllerinden yeniden doğduğu emsalsiz bir şahlanış destanıdır.”
SİYASET Haberi
Coşkun: “Çanakkale Bir Şahlanış Destanıdır”
MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri’ni Anma Günü doloyısıyla bir mesaj yayınladı. Coşkun mesajında şunları söyledi:

“Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir.

Çanakkale, Türk Milletinin küllerinden yeniden doğduğu bir destandır. Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü ve Çanakkale zaferinin yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Coşkun:, “Çanakkale, Bir, Şahlanış, Destanıdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı