Çürük’ün Kitabı Başkana
Haber
28 Mayıs 2021 - Cuma 15:54 Bu haber 2038 kez okundu
 
Çürük’ün Kitabı Başkana
İlçemizin gururu güreşin yaşayan efsanesi İsmail Oğan, namı diğer adıyla Çürük’ün hayat hikayesini anlatan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları’nda müfettiş olarak görev yapan İsmail Yılmaz’ın kitabı, Belediye Başkanı Enver Aputkan’a da takdim edildi.
SPOR Haberi
 Çürük’ün Kitabı Başkanaİlçemizin gururu güreşin yaşayan efsanesi İsmail Oğan, namı diğer adıyla Çürük’ün hayat hikayesini anlatan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları’nda müfettiş olarak görev yapan İsmail Yılmaz’ın kitabı, Belediye Başkanı Enver Aputkan’a da takdim edildi.

Belediye Başkanı Enver Aputkan’a “Çürük” kitabı, İsmail Oğan’ın Veteriner oğlu Faruk Oğan tarafından iletildi. Başkan Aputkan, hem kitabın yazarına hem de “Çürük” adlı kitabını kendisine ulaştıran Veteriner Hekim Faruk Oğan’a teşekkür etti.

1958 yılında Sofya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda 73 kiloda 1. olarak kürsünün zirvesinde yeralan güreşin yaşayan efsanesi İsmail Oğan, namı diğer adıyla Çürük, 1964 Tokyo Olimpiyatları’nda da aynı sıklette Şampiyon olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: , Çürük’ün, Kitabı, Başkana, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı