DELİGÖZ: “Bölgede Antalya ve Alanya’dan sonra 3. Takım Serik Belediyespor’dur”
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 19:02 Bu haber 844 kez okundu
 
DELİGÖZ: “Bölgede Antalya ve Alanya’dan sonra 3. Takım Serik Belediyespor’dur”
TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Deligöz, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.
SPOR Haberi
DELİGÖZ: “Bölgede Antalya ve Alanya’dan sonra 3. Takım Serik Belediyespor’dur”Serik’te bir kafede düzenlenen basın toplantısına Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Yılmaz, Ramazan Tepe ve ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

Serik Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Deligöz, basın toplantısında yaptığı açıklamada, Serik Belediyespor olarak sezon öncesinde lige başlamadan önce mütevazi bir kadro kurduklarını söyledi.

“Bu takımdan beklentimiz iyi futbol oynamak seyir zevki veren oyun ortaya koymaktı”

Serik Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Deligöz, daha sonra şöyle dedi:

“Önce Bülent Akan hocamız ile anlaştık. Kulüp olarak kilomuzu biliyorduk. Daha sonra da hocamız ve transfer komitesinin raporu doğrultusunda takımımızın mali disiplinine uygun karakterli futbolcularla anlaşmaya çalıştık. Zorlansak da kendimize göre iyi bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorum. Kadromuzun yüzde 80 i yeni oyunculardan oluştu. Bunların kaynaşmasının takım haline dönüşmesinin belirli bir süreci vardı. Sezon başında taraftarlarımıza şunu söyledik. Bizim bu takımdan beklentimiz iyi futbol oynamak seyir zevki veren oyun ortaya koymaktı. Bunu geldiğimiz noktada başardığımıza inanıyorum.”

“Kırmızı grup güçlü takımlardan oluşmakta”

Bu sürede galibiyet ve mağlubiyetlerinde olduğunu açıklayan Deligöz, “Son 9 günde 3 maç oynadık. Bunların 2 si deplasmandı. Buradan 7 puan çıkartmayı bildik. Bu anlamda hem oyuncularımızı hem de teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Bizim bulunduğumuz Kırmızı grup güçlü takımlardan oluşan bir grup. Biz takımımızın bütçesini biliyoruz. Bizden çok üst seviyede bizim 5-6 katımız bütçesi olan takımlar var. Onlarla mücadele etmesini de bildik. Bazılarını kazandık ya da kaybettik. Kaybettiğimiz maçlarda da güzel futbol ortaya koyduk.”

“Hekimoğlu maçının hakemi bana göre art niyetliydi. Niyeti bozuktu”

Vanspor maçı, Ankaraspor ve Hekimoğlu maçlarında takımının çok iyi oynadığını söyleyen Deligöz, “Ama maçlarda bariz hakem hataları oldu. Van ve Ankaraspor maçlarına bir şey söylemek istemiyorum ama Hekimoğlu maçının hakemi bana göre art niyetliydi. Niyeti bozuktu. Bunu zaten bütün gözlemciler de raporlarına yazmış. Bizlerde gördük. Yapacak bir şey yok. Sahanın patronu hakem. Kulüp olarak bu mağduriyetlerimizin tamamını en üst seviyedeki muhataplarına şifaen ve rapor olarak bildirdik. Biz hakemlerimizden sadece adaletli olmalarını ve hakkaniyetli bir şekilde düdük çalmalarını bekliyoruz. Başka bir talebimiz olamaz. Futbolda iyi oynayan kazanır. Hekimoğlu maçında bizim oyuncularımız sağ duyulu davrandılar. Saha içerisinde olaylar da olabilirdi. Çünkü maçın hakemi verdiği kararlarla herkesi çileden çıkarttı. Takımımızın oyunundan memnunuz. Bundan dolayı da biz Hekimoğlu maçında yenilen bir takıma prim verdik. Burada amacımız oyuncularımızı motive etmekti.”

“Futbol sadece para ile olacak bir şey değil”

Şehir takımlarının ilçe takımlarına göre farklı olduğuna dikkati çeken Deligöz, "İl takımlarının seyirci sayıları ve taraftar bakımından çok ileri seviyede, ayrıca belirli bir lobileri de var. Özellikle misafir takımları baskı altına almaya çalışıyorlar. Futbol sadece para ile olacak bir şey değil. Futbolcu, Teknik heyet, Yönetim de istikrar çok önemli. Bizde bu var.”

“Afyonspor maçında Galibiyet için sahaya çıkacağız”

Önlerinde 2 tane zorlu maç olduğuna dikkati çeken Deligöz, “Birisi evimizde Afyon, diğeri deplasmanda Diyarbakır. Her iki rakibimizde güçlü takım. Onlarda ligde istedikleri yerlerde değil. Bu maç bizim için önemli. Ama biz evimizde Afjet Afyonsporu fair play çerçevesinde misafir etmek istiyoruz. Aynı zamanda da sahada yenmek istiyoruz. Biz ogün sahaya galibiyet için çıkacağız. Tüm taraftarımızı Pazar günü oynanacak bu maça bekliyoruz. Çünkü biz birlikte olursak güçlüyüz. Bu maçın ardından ligde Diyarbakırspor ile deplasmanda ardından da Ziraat Türkiye kupasında süper lig takımlarından Adanademirspor ile oynayacağız. Deplasmanda oynayacağımız bu maç tv lerden canlı yayınlanacak. Bu maçlarda bizim için önemli. Şu an ligde bulunduğumuz yer ile lider arasında 10 puan, play off hattı ile 5 puan fark var. Bu puan farkı çok büyük bir fark değil. Bizim grupta her takım her takımı yenebilecek durumda. O nedenle zaman her şeyi gösterecek.”

Takımını mali açıdan değerlendiren Deligöz, “Bu yıl biz çok iyi gidiyoruz. Ama geçmişten borcumuz var bunu da ödemekle mükellefiz. Karşılıklı fedakarlıklarla borçları ödeyeceğiz. Ötelemek, geçiştirmek sadece kulübümüze mali açıdan yük bindirir. Zamanla da bu borçları ödemekte zorlanırız. O nedenle biz dengeli ve önümüzü görerek gitmek zorundayız. Ama öncelikli amacımız Serik belediyesporun kendi gelirini oluşturması. Bağış elbette olacak ama önemli olan herkes kendi yağında kavrulsun. Biz göreve geldiğimizde öncelikli işimiz eski futbolcularımıza olan borçlarımızı onları çağırıp konuşarak, anlaşarak ve helalleşerek ciddi ödemeler yaptık. Oyuncularımızın eski alacaklarını ödemiş olduk. Kulübümüz için mali anlamda ciddi derecede menfaatler elde ettik. Aynı uygulamayı esnaflar ve diğer işletmelere olan borçlarımızı da konuşarak, anlaşarak belli seviyede ödemeye çalıştık ve ödemeye de devam ediyoruz. Biz göreve geldikten sonra mali açıdan da belli bir disiplin içerisinde iyi gidiyoruz. Kulübün ihtiyaçlarını karşılarken, araştırmacı olup en uygun fiyatlara malzeme temini yapıp, ödemesini de yapıyoruz. Futbolcularımıza prim borcumuz yok. Oyuncularımızın peşinatlarının da çoğunu ödedik. Biz kulübü yapılan bağışlarla ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bir yerde hazır para yok. Bölgemizdeki iş insanlarımızın, esnafımızın ve spor severlerimizin kulübümüze ciddi katkıları olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Ayrıca bize en önemli destekleri sağlayan Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. İlçede bu zamana kadar kullanılmayan atıl durumdaki yerleri önce belediyeye kazandırdı. Ardından da cüzi bir kira ile kulübümüze kiraladı. Yaklaşık 8 nokta var. Biz buralardan ciddi kira gelirleri elde ettik, etmeye de devam ediyoruz. Biz bu yıl kulübümüz adına kalıcı gelirleri oluşturmak için büyük gayret gösterip bir sisteme oturtmaya çalışıyoruz. Eğer biz bunu istediğimiz doğrultuda başarabilirsek önümüzdeki yıllarda Serik belediyesporumuzun daha düzenli bir geliri olacak. Belirli bir sistem içerisinde hedeflerine ulaşacaktır.”

“Antalyaspor yöneticileri, Bizim talep ettiğimiz oyuncular olduğu halde bize bir oyuncu bile vermediler”

Antalyaspora sitem eden Deligöz, “Biz Antalyasporluyuz. Çocukluğumuzdan bu yana Antalyasporumuzun maçlarına gitmeye çalışıyoruz.  Şehrimizin takımı. Biz taraftar ikende Yöneticiyken de gittik. Ama bu hassasiyeti biz Antalyaspor yöneticilerinden görmedik. Biz sezon başlamadan önce şehrimizin takımından oyuncu isteme hakkımızın olduğunu düşünerek 2 tane futbolcu talep ettik. Söz verilmesine rağmen bize bu futbolcuları vermediler. Biz onların maçlarına gidiyoruz. Bölgede Antalya ve Alanya’dan sonra 3. Takım Serik Belediyespordur. Belli bir kitlesi vardır. Antalya merkezde oturan bir çok Serik’li hemşerimiz vardır. Antalyasporun taraftar kitlesinin çoğunluğunu bizim Serik liler oluşturur. Gönül isterdi ki onlarda lütfedip bizim maçımızı seyretmeye gelsinler. Ama biz Antalyasporumuzun yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.”

“Bizim hedefimiz bu yıl şampiyon olmak değil bu yıl bizim hedefimiz sistemi oturtmak”

Ligdeki hedeflerinden ve devre arası transfer yapıp yapmayacakları sorusunu cevaplandıran Deligöz, “Biz kendi yağımızda kendimiz kavruluyoruz. Bizim hedefimiz bu yıl şampiyon olmak değil bu yıl bizim hedefimiz sistemi oturtmak. Tesislerimizi çok iyi hale getirdik. Sahalarımız çimlerini yeniledik bakımını yaptırdık. Bir çok takımın sahasından daha iyi sahamız ve tesisimiz var. Devre arasında biz çok fazla transfer yapmak istemiyoruz. Bir iki noktada eksiğimiz olabilir. Hocamız ile istişare ederek bu noktalara transfer yapacağız. Bizim takım şu anda grupta ilk 6 daki takımların hemen hemen hepsiyle oynadı. Aslında bizim bu ligde yıkamayacağımız takım yok. Yeni bir kadro olduğumuz için yeni yeni toparlandık. Devre arasında geldiğimiz noktayı görüp hep birlikte oturup bir değerlendirme yapacağız.  Oyuncu kalitemiz çok iyi. Disiplinli bir kadroya sahibiz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: DELİGÖZ:, “Bölgede, Antalya, ve, Alanya’dan, sonra, 3., Takım, Serik, Belediyespor’dur”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DELİGÖZ: “Bölgede Antalya ve Alanya’dan sonra 3. Takım Serik Belediyespor’dur”
Yorumlar
Haber Yazılımı